اخبارکرمان

گردهمایی دبیران اقامه نماز دستگاه های اجرایی استان کرمان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمان، آخرین جلسه گردهمایی دبیران اقامه نماز  دستگاه های اجرایی استان روز یک شنبه مورخ ۲۱ اسفندماه در محل سالن جلسات اداره کل شرکت شهرک های صنعتی استان برگزار گردید.

حجت‌الاسلام مهدی عرب‌پور، مدیر ستاد اقامه نماز استان در گردهمایی دبیران اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی کرمان با اشاره به اهمیت ثبت اقدامات انجام شده در حوزه نماز در سامانه سجاده اظهار کرد: اصل برای ما مسئله نماز است و تمام برنامه‌های مطرح شده راهی برای رسیدن به هدف است.

وی با اشاره به اهمیتی که در سایر کشورهای مسلمان برای اقامه نماز وجود دارد، تصریح کرد: اگر نماز در تمام ابعاد زندگی ما نهادینه شود نیاز به تشکیلات مختلف برای اقامه در ادارات و جامعه نیست زیرا مردم اعتقاد به اقامه نماز دارند و بدون تشکیلات مختلف به وظیفه خود عمل می‌کنند. لذا باید هر آنچه در توان داریم در حوزه فرهنگ‌سازی نماز در جامعه انجام دهیم تا نماز به یک فرهنگ در جامعه تبدیل شود.

مدیر ستاد اقامه استان با تأکید بر اینکه برای تبدیل شدن نماز به فرهنگ در جامعه نباید منتظر دستور ماند بلکه باید آن‌را به‌عنوان امر معروف بر خود وظیفه بدانیم، گفت: هیچ معروفی بالاتر از نماز نیست لذا باید همه به‌ویژه رابطان نماز ادارات این امر را سرلوحه کار خود قرار دهند و به هر شکل که می‌توانند ابتدا در اداره خود و سپس در بین اعضای خانواده کارکنان فرهنگ نماز را جاری و ساری کنند.

وی ادامه داد: اگر نماز در جامعه به‌عنوان موضوع اول شناخته شود بسیاری از مشکلات حل خواهد شد لذا نباید به موضوع نماز نگاهی سطحی داشت بلکه باید با نگاهی عمیق به این موضوع توجه کنیم و بدانیم اگر در زنجیره انسانی تمام افراد معتقد به نماز باشند دیگر ظلم، بی‌عدالتی، رانت‌خواری و بسیاری از مشکلات ایجاد نخواهد شد.

حجت‌الاسلام عرب‌پور با بیان اینکه افراد نمازخوان کمتر دچار آسیب می‌شوند، افزود: اگر کسی نمازخوان باشد و دچار انحراف شود قطعاً نماز او خالصانه و واقعی نبوده است لذا باید توجه کنیم اگرچه اقدامات انجام شده در حوزه نماز مهم است اما باید اصل خود را بر موضوع نماز متمرکز کنیم. مهدویت نیز از موضوعات مهمی است که در کنار نماز باید مورد توجه قرار گیرد زیرا همان اندازه که دشمن علیه دستورات الهی و نماز اقدام انجام می‌دهد در حوزه مهدویت نیز عمل می‌کند و ما وظیفه داریم در این حوزه نیز کار کنیم.

وی به ثبت اقدامات انجام شده ادارات در سامانه سجاده نیز اشاره کرد و گفت: رابطین نماز باید تلاش کنند مستندات را خوب بارگذاری کنند؛ همچنین در ادارات بر برگزاری دوره‌های نماز و مهدویت تأکید شده است که در این ارتباط نباید صرفاً به ادارات مرکزی پرداخته شود بلکه واحدهای تابعه نیز باید مورد توجه باشند.

مدیر ستاد اقامه استان در پایان اظهار کرد: برای ترویج فرهنگ نماز در ادارات، آموزش و پرورش، دانشگاه، مساجد و بازار باید برنامه‌ریزی صورت بگیرد تا نماز در جامعه نهادینه شود و در این حوزه باید با اخلاص، با انگیزه و به‌صورت جهادی کار کنیم.

همچنین در این جلسه کارشناس نظارت و ارزیابی  سامانه سجاده را به صورت عملی آموزش و هر یک از اعضاء جلسه نقطه نظرات و پیشنهاد های خود را مطرح کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا