اخبارخراسان رضوی

جلسه دبیران اقامه نماز شهرستان های جنوب خراسان رضوی تشکیل شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، مدیر ستاد اقامه نماز در سفر به شهرستان تربت حیدریه در جلسه دبیران اقامه نماز شهرستان های جنوب استان پنج شنبه ششم مهرماه شرکت کرد.

در ابتدای این جلسه گزارشی از برنامه های اجراشده به صورت مقایسه شهرستانی مانند عملکرد سال ۱۴۰۱ در سامانه سجاده، شرکت در مسابقات یاران خورشید، نماز در آموزه های رضوی و همچنین فعالیت های نمازی هریک از شهرستان ها ارائه شد.

سپس حجت الاسلام و المسلمین سبحانی نیا مدیرستاد اقامه نماز خراسان رضوی بخشنامه های دریافت شده از ستاد مرکزی، تفاهم نامه های مهم و دیگر نامه ها را بررسی و همچنین مهمترین برنامه های سال ۱۴۰۲ که در حال اجرا است مانند مسابقه کتابخوانی، جشنواره فجرتافجر و فراخوان اجلاس سراسری نماز را یادآورشد و توضیحاتی ارائه داد.

وی مطالبی در مورد وظایف دبیران که باید با نگاه به برنامه ها ستاد اقامه نماز و مواردیکه در تفاهم نامه ادارات کل ذکر شده که در شهرستان زمینه اجرا دارد پیگیری گردد را بیان داشت و اشاره نمود: حتما به صورت هفتگی اقدامات مهم بصورت گزارش به استان منعکس شود سپس دبیران مواردی بیان و سوالاتی را مطرح کردند که پاسخ داده شد.

در این سفر مدیر ستاد اقامه نماز استان با امام جمعه و فرماندار شهرستان تربت حیدریه نشست کوتاهی انجام و مطالبی در جهت توسعه یافتن گفتمان نماز، تحقق کامل برنامه های ابلاغی، توانمندسازی روحانیون و ائمه جماعات بخصوص در مدارس پیشنهاداتی ارائه شد.

مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی سپس در نشست روحانیون شهرستان که به ابتکار امام جمعه تشکیل شده بود شرکت و طی سخنانی به شرایط فرهنگی و تربیتی اشاره کرد و گفت: سرعت و تحولات فرهنگی و اجتماعی در جامعه امروز تکلیفی است که برای همه ما سخت تر و حساس تر خواهد بود.

وی افزود: اگر بخوهیم در مواجه با نسل نو موفق باشیم باید مهارت لازم در گفتگو، انتقال مباحث دینی، مطالعه مستمر ادبیات نو و پاسخ های اغناکننده را داشته باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین سبحانی نیا مدیرستاد اقامه نماز خراسان رضوی در پایان خاطر نشان کرد: برحسب وظیفه و تکلیف کاری ستاد اقامه نماز می تواند در افزایش دانش و مهارت ائمه جماعات و دیگر عزیزان در حوزه نماز و تفسیر در صورت فراهم شدن شریط در شهرستان با محوریت امام جمعه و با استفاده از اساتید مرکز تخصصی نماز نشست هایی را برگزار نماید.

جلسه دبیران اقامه نماز شهرستان های جنوب خراسان رضوی تشکیل شد جلسه دبیران اقامه نماز شهرستان های جنوب خراسان رضوی تشکیل شد جلسه دبیران اقامه نماز شهرستان های جنوب خراسان رضوی تشکیل شد جلسه دبیران اقامه نماز شهرستان های جنوب خراسان رضوی تشکیل شد جلسه دبیران اقامه نماز شهرستان های جنوب خراسان رضوی تشکیل شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا