کرمانشاه

جلسه روسای شوراهای اسلامی و دهیاران بخش مرکزی گیلانغرب با موضوع نماز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمانشاه؛ در راستای منویات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی ) و نیز  امتداد برنامه های ستاد اقامه نماز در مراکز دهستانها و روستا ها و توسعه و ترویج فرهنگ نورانی نماز، جلسه دهیاران و روسای شورا های اسلامی بخش مرکزی با حضور خانم حیدر خانی بخشدار مرکزی ، مسئولین ادارات و دبیر ستاد اقامه نماز در محل سالن جلسات فرمانداری گیلاغرب برگزار گردید .

در این جلسه ابتداء بخشدار مرکزی ضمن خیر مقدم به دبیرستاد و حاضرین ، از حضور دبیر ستاد اقامه نمازشهرستان بخاط حضور در جمع دهیاران و روسای شوراهای اسلامی تشکر و بر ضرورت ارتقاء فرهنگ نورانی نماز و رفع موانع و مشکلات در این خصوص مطالبی را بیان نمود .

وی پیگیری امورات نماز در دهستانها و روستاهای شهرستان را ضروری دانسته و بر همکاری و همراهی حاضرین با ستاد اقامه نماز به منظور توسعه و ترویج فرهنگ نورانی نماز تاکید و تلاش همگان را درفرگیری تبلیغ و تعمیق  این مهم خواستار شد.

پس از آن دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان با تشکر از مساعدت و پشتیبانی فرماندار از برنامه های نمازی در سطح شهرستان ؛ از ز حمات مهنس حیدر خانی  بخشدار مرکزی بخاطر حسن توجه به امر نمازتقدیر نمود ..

منصوریان با استناد به  آیه ۴۱ سوره حج  مهمترین وظیفه مسئولین در نظام اسلامی را اقامه نماز بیان و از حاضرین خواستند تا در دهستانها و روستا ها مبلغ فرهنگ نورانی نماز باشند . وی با بیان اینکه خداوند در قرآن کریم خطاب به پیامبر درآیه ۳۲ سوره طه  فرمودند :وَ أْمُرْ أَهْلَکَ بِالصَّلاهِ وَ اصْطَبِرْ عَلَیْها…  گفت : طبق فرمایش مقام معظم رهبری به اجلاس های نماز؛ امروز همه ما به عنوان مخاطبان  این آیه شریف وظیفه داریم نسبت به دعوت خانواده خود و دیگران به اقامه فریضه الهی نماز اهتمام لازم را بعمل آوره و توان خود را در جهت آشنایی و آگاهی بخشی به منظور توجه به این فریضه الهی بکار ببریم .

دبیر ستاد اقامه نماز گیلانغرب؛  وجود بیش از یکصد آیه در قرآن کریم و یک سوم احادیث معتبر شیعی در باب اقامه نماز را نشان از اهمیت این واجب الهی دانسته و روسای شورهای اسلامی و دهیاران را به تلاش در جهت نشر و گسترش فرهنگ نماز در سطح روستا ها دعوت نمود .دبیر ستاد با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان لزوم توجه بیش از بیش به مساجد بعنوان پایگاه معنویت را مورد تاکید قرار داد.

وی افزود: طبق آیه شریفه قرآن کریم ؛ خداوند هدف از خلقت انسان را عبادت عنوان و مهمترین مصداق عبادت هم نماز است.

نشست تخصصی دهیاران و روسای شوراهای اسلامی بخش مرکزی گیلانغرب با موضوع نماز -2

نشست تخصصی دهیاران و روسای شوراهای اسلامی بخش مرکزی گیلانغرب با موضوع نماز -3

نشست تخصصی دهیاران و روسای شوراهای اسلامی بخش مرکزی گیلانغرب با موضوع نماز -4

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا