همدان

نشستی با موضوع نماز در اداره بنیاد شهید شهرستان تویسرکان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان همدان، نشستی باحضور حجت الاسلام والمسلمین حسینی مجد امام جمعه تویسرکان روز سه شنبه ۲۷ دی در اداره بنیاد شهید این شهرستان برگزار گردید.

در ابتدای این نشست حجت الاسلام والمسلمین حسینی مجد بیان کرد: خداوند نماز را نشانه یاد خود می داند و کسانی که نماز را ترک می کنند و نسبت به آن بی اعتنایی می ورزند در حقیقت از بندگی خدا فاصله می گیرند.

امام جمعه تویسرکان با نقل از حدیثی از امام رضا(ع) افزود: یکی از گناهان کبیره که در دین ما گفته شده است نماز نخواندن بصورت عمدی می باشد و خواندن نماز قضا تکلیف خواندن نماز را بر انسان ساقط خواهد کرد. حجت الاسلام حسینی مجد گفت: در روایتی از حضرت محمد(ص) نقل شده است کسی که عمداً نماز نخواند مورد لعن خداوند قرار می گیرد.

وی تصریح کرد: والدین باید با زبان نرم و با ملایمت، فرزندان خود را نسبت به انجام فریضه نماز تشویق کنند و از اصرار بی مورد پرهیز کنند.

حسینی مجد با اشاره به خصوصیات اهل ایمان در قران افزود: یکی از خصوصیات اهل ایمان محافظت از نماز بیان شده است و باید بدانیم محافظت نماز، همان توجه ویژه و عدم سهل‌ انگاری در برپایی این امر مهم است.

حجت الاسلام حسینی مجد در پایان با بیان اهمیت اقامه نماز جماعت در ادارات خاطرنشان کرد: اگر فواید نماز و آثار نماز جماعت در ادارات به درستی شناخته و شناسانده شود مدیران و کارکنان بیش از پیش به اقامه نماز تشویق خواهند شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا