اخبارایلام

نشست شیوه‌های دعوت فرزندان به نماز در شهرستان بدره برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، نشست شیوه‌های دعوت فرزندان به نماز با حضور حجت الاسلام و المسلمین دانیاری امام جمعه شهرستان بدره و در محل دفتر امام جمعه در روز سه شنبه سوم بهمن ماه برگزار شد.

حجت الاسلام دانیاری در ابتدای نشست شیوه‌های دعوت فرزندان به نماز این شهرستان به بحث در خصوص اهمیت و جایگاه نماز پرداخت و گفت: زندگى پاکیزه هنگامی  به دست خواهد آمد که انسان دل خود را با یاد خدا زنده نگه دارد تا به کمک آن بتواند با همه جاذبه ‏هاى بدى و فساد مبارزه کند و دست شیطان ‏هاى درونى و برونى را از سر خود کوتاه کند. توفیق این ذکر و حضور همیشگى، فقط به برکت نماز به دست می آید. «نماز در حقیقت، پشتوانه استوار و ذخیره تمام‏ نشدنى است که آدمی  را در مبارزه با شیطان نفس که همواره او را به پستى و زبونى می ‏کشاند و شیطان‏هاى قدرت که با زر و زور و تزویر او را وادار به ذلت و تسلیم می ‏کند، یارى می ‏رساند و محکم‏ترین و کارسازترین وسیله ‏اى است که انسان‏هاى در آغاز راه رابطه خود را با خدا با آن استوار می ‏کنند و برجسته‏ ترین اولیاى خدا نیز بهشت خلوت انس خود با محبوب را در آن می ‏جویند.»

وی افزود: بدین ترتیب، لازم است براى روبه‏ رو شدن با سردرگمی ‏هاى زندگى و پیش‏ گیرى از انحراف ‏هاى اخلاقى و رفتارى خود و افراد خانواده به ویژه فرزندان، از این سرچشمه رحمت الهى جام برداریم؛ زیرا فرزندان، امانتى الهى هستند که به پدر و مادر سپرده شده‏ اند. قلب آنها در کودکى و نوجوانى پاک، ساده و بى‏‌پیرایه است، آن‏چنان‏که پذیراى هر نقش و روکننده به هر سو هستند. پس چه بهتر که از همان آغاز، نقش نماز را در دل و جان فرزند پدید آوریم و بدین گونه او را از گزند شیطان باز بداریم.

امام جمعه شهرستان بدره در پایان نشست شیوه‌های دعوت فرزندان به نماز اشاره کرد: امام سجاد علیه‏ السلام می ‏فرماید «حق فرزند بر تو این است که بدانى وجود او از توست و بد و خوب او در این دنیا به تو ارتباط دارد و بدانى که در سرپرستى او مسئولیت دارى و مسئول تربیت او هستى و او را به خداوند بزرگ راهنمایى کنى. و چه عملى نیکوتر از نماز که می ‏تواند فرزندانمان را به سوى خدا راهنمایى کند و دل آنها را پیش از آنکه شیطان برباید، در کف خدا نهد». .به یقین، در میان الگوها نقش پدر و مادر از همه مؤثرتر است. والدین نخستین و اثرگذارترین الگوى عملى فرزندان هستند، بیشترین زمان را با آنان می ‏گذرانند و بیشترین نقش را در شکل ‏گیرى شخصیت فرزندان دارند. به همین دلیل، فرزندان همواره در حال همانندسازى از رفتار والدین خود هستند.

نشست شیوه‌های دعوت فرزندان به نماز در شهرستان بدره برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا