اخبارتهران

نشست شیوه های دعوت به نماز ویژه مادران دانش آموز مدرسه پانزده خرداد منطقه ۱۵ برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان تهران، برگزاری نشست شیوه های دعوت به نماز ویژه مادران دانش آموز مدرسه پانزده خرداد منطقه ۱۵ و با تدریس ترابی مربی معارف نماز و مهدویت در تاریخ هشتم بهمن ماه برگزار شد.

در این نشست مربی معارف نماز و مهدویت گفت: محیطی که کودکان در آن پرورش می یابند، از طریق الگوهایی که ارائه می دهند، در شیوه رفتار و اندیشیدن آنان نقش بسزایی دارد.

وی گفت: والدین غالبا در زمینه تربیت اخلاقی فرزندان خود اهدافی را دنبال می کنند، آنان می خواهند فرزندانشان را چنان تربیت کنند که صفات مطلوب و ستودنی داشته باشند و علاوه بر خانواده نهادهای دیگری همچون آموزش و پرورش نیز به دنبال نهادینه کردن صفات اخلاقی در کودکان هستند.

ترابی در ادامه گفت: در هدایت فرزندان به نماز استفاده از تشویق در اولویت قرار دارد، زیرا تشویق است که بچه ها را به سوی نماز سوق می دهد.

مربی معارف نماز گفت: در الگوسازی برای کودک از اکسیر محبت استفاده شود،  مثلا وقتی نماز می‌خوانید به جای اینکه از همسرتان بخواهید کودک را از بازی‌اش باز داشته و از شما دور کند، قبل و بعد از نماز و بر سر سجاده دستی بر سر کودک خود بکشید و او را مورد محبت خود قرار دهید که تاثیر فراوانی در نماز خوان کردن کودک دارد.

نشست شیوه های دعوت به نماز ویژه مادران دانش آموز مدرسه پانزده خرداد منطقه 15نشست شیوه های دعوت به نماز ویژه مادران دانش آموز مدرسه پانزده خرداد منطقه 15

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا