اخبارمرکزی

جلسه بررسی فعالیتهای بنیاد حضرت مهدی موعود (عج) استان مرکزی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد حضرت مهدی موعود (عج ) استان مرکزی، جلسه بررسی مشکلات بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) استان با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمدصادق کفیل، حجت الاسلام علی رودبارانی سرپرست بنیاد حضرت مهدی و اساتید مهدویت و فعالین مهدوی استان روز سه شنبه ششم دی ماه در محل ستاد اقامه نماز استان برگزار شد.

در این جلسه حجت الاسلام رودبارانی ضمن عرض خیرمقدم و خوش آمدگویی به حاضرین، به ارائه گزارشی مختصری از انجام فعالیت های ستاد اقامه نماز، بنیاد حضرت مهدی موعود(عج)، ستاد تفسیر و صحیفیه سجادیه پرداخت.

سپس حجت الاسلام کفیل در این جلسه ضمن تشکر از مجموعه بنیاد حضرت مهدی موعود(عج) در استان مرکزی، بیان کرد: از قابلیت های ویژه استان مرکزی نزدیک بودن این استان به قم می باشد که از این ظرفیت می توان در جهت  پیشبرد اهداف بلند مهدویت بهره کافی برد و کاملا از عقبه قم می توان استفاده کرد تا حرکت مهدوی پویاتر و فعال تر شود و بتوانیم برای جذب گروه های مختلف به ویژه جوانان و نوجوانان و آشنایی بیشتر آنها با حضرت مهدی (عج) و فرهنگ مهدویت قدم های موثری انجام شود.

وی اضافه کرد: باید ببینیم در اصل مهدویت باید چکار کنیم و برای این کار می توانیم از امکانات خوب در گوشه و کنار استان از جمله قابلیت و امکانات صنعت استان مثل پالایشگاه و پتروشیمی برای اجرای دوره های آموزشی بهره کافی را برد.

حجت الاسلام کفیل گفت: باید یار امام مهدی(عج) و زمینه ساز ظهور باشیم، اگر دائم از خود بپرسیم چه باید بکنیم، این دغدغه، ملکه ذهن ما می شود، برای همراه شدن با حضرت حجت(عج) باید تاریخ را مرور کنیم، در دعای ندبه می خوانیم: «أَیْنَ الْحَسَنُ أَیْنَ الْحُسَیْنُ أَیْنَ أَبْنَاءُ الْحُسَیْنِ» یعنی اول ببینیم و بررسی کنیم در تاریخ چه شد که اهل بیت(ع) خانه نشین شدند؟ چه شد که جامعه با ائمه(ع) بیعت جدی نکرده و جان فدای آن حضرات(ع) نشدند؟ چه شد پیامبر(ص) به مدینه آمدند و برکات این هجرت چه بود و نصیب چه کسانی شد؟

وی در پایان خاطر نشان کرد: اگر برای ظهور امام زمان(عج) این گونه فضاسازی، جامعه پردازی و حرکت کنیم، آنگاه در ثواب و آثار همه اتفاقات بعد از ظهور امام مهدی(عج) شریک می شویم. اگر بیعت کنیم یعنی جان فدای حضرت(عج) باشیم و دغدغه حکومت ایشان را داشته باشیم، در ثواب همه آن برکات شریک خواهیم شد.

در ادامه جلسه حاظرین نظرات، پیشنهادات، مشکلات،آسیب ها و موانع را بیان و به  بحث و تبادل نظر در همین مورد پرداختند.

جلسه بررسی فعالیتهای بنیاد حضرت مهدی موعود (عج) استان مرکزی جلسه بررسی فعالیتهای بنیاد حضرت مهدی موعود (عج) استان مرکزی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا