مرکزی

جلسه تجلیل از هیات ارزیابی استان مرکزی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی، جلسه تجلیل از اعضاء هیات ارزیابی استان روز چهارشنبه پنجم بهمن ماه با حضور حجت الاسلام علی رودبارانی مدیر ستاد اقامه نماز استان، حجت الاسلام احمد اناری کارشناس برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز و اعضاء هیات ارزیابی در محل ستاد اقامه نماز استان برگزار شد.

حجت الاسلام رودبارانی در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از زحمات اعضا هیات ارزیابی استان بیان کرد: عملکرد هیات ارزیابی در مسیر توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز در دستگاه های اجرایی استان بسیار ارزنده بود.

وی گفت: نماز، فقط خواندن و قرائت نیست و این ها مأموریت ستاد اقامه نماز را تکمیل نمی کند، بلکه زمانی این مأموریت تکمیل می شود که بتوانیم نماز را در بین تمامی کارکنان دستگاه های اجرایی، خانواده آنها و جامعه به ویژه قشر جوان و نوجوان گسترش دهیم و این کار محقق نمی شود مگر با تلاش های خالصانه شما یاوران نماز، پس باید توجه خیلی ویژه به نماز داشته باشیم تا این فرهنگ نورانی تأثیر خود را در ادارات و جامعه اسلامی بگذارد، پس باید ببینم کجاها ضعف داریم و کمتر توجه کردیم تا بتوانیم آنها را رفع و برای برطرف کردن آن بیشتر برنامه ریزی کنیم.

مدیر ستاد اقامه نماز استان مرکزی بیان کرد: تأکیدات فراوانی در گزاره های دینی در خصوص نماز شده و دو جنبه دارد، اول، نماز به عنوان یک عبادت خاص است و دوم اینکه نماز به عنوان محور ارتباط انسان با خدا است که خیلی مهم هست، نماز با این نگاه دوم تأمین کننده همه عبادات است.

وی با اشاره به اینکه وقتی نماز را ترویج می دهیم یعنی همه عبادات دینی را ترویج می دهیم، گفت: اگر به خود ماهیت نماز و ساختاری که در رابطه با نماز در شرع مقدس اسلام برای ما تعریف شده توجه کنیم، می بینیم خدا دستوراتی را در خصوص نماز به مسلمانان داده است.

در ادامه این جلسه حجت الاسلام اناری ضمن تبریک ایام ماه رجب گفت: در راستای ارزیابی عملکرد دستگاههای اجرایی در سال جاری از اعضاء هیأت انتظار داریم به طور مستمر نسبت به بررسی مستندات بارگذاری شده توسط دستگاه ها اقدام و نظر اصلاحی خود را در سامانه اعلام تا توسط دستگاه ها نسبت به ارائه مستندات تکمیلی اقدام شود.

در پایان از اعضای هیات ارزیابی با اهدای لوح تقدیر، و کارت هدیه به رسم یادبود تقدیر به عمل آمد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا