اخباراصفهان

مراسم نکوداشت مرحوم رضا جدیدی مدیر اسبق ستاد اقامه نماز اصفهان برگزار شد

مرحوم رضا جدیدی یکی از پیشکسوتان عرصه انقلاب اسلامی و خادم نماز در سال های پایانی عمر بود.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، مراسم نکوداشت مرحوم رضا جدیدی یکی از پیشکسوتان عرصه انقلاب اسلامی که بیش نیم قرن به انقلاب اسلامی خدمت نموده بود در آخرین روز از دی ماه برگزار شد.

رضا جدیدی در سال ۱۳۱۷ الیگودرز متولد شد. وی تحصیلات مکتب خانه ای ابتدایی را در الیگودرز گذراند و پس از طی تحصیلات دوران متوسطه در همان شهر، بلافاصله در سال ۱۳۴۴ در دانشگاه تهران و دانشسرای عالی پذیرفته شد.

مرحوم جدیدی از سال ۱۳۴۱ تا ۱۳۴۹ در دبیرستان ادب، از دبیرستان های بنام اصفهان، در سمت دبیر و معاون مشغول خدمت بود.

فعالیت های انقلابی و تلاش های وی در جهت آموزش و تربیت نسل نو در این دوره، فوق العاده اثر بخش بود؛ آنچنانکه خاطرات دلنشینی از گفتار و رفتار این معلم و مدیر برجسته در خاطر همکاران فرهنگی و دانش آموزان آن دوران نقش بسته است.

مدیر سابق ستاد اقامه نماز استان اصفهان از سال ۱۳۵۷ تا سال ۱۳۷۶، به ترتیب به عنوان رئیس آموزش و پرورش ناحیه ۴ اصفهان ، مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی و مدیرکل آموزش و پرورش استان چهارمحال و بختیاری خدمت کرد و در سال ۱۳۷۶ به افتخار بازنشستگی نائل گردید.

وی در تمامی سال های تدریس در مراکز تربیت معلم حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها)، زینب کبری(سلام الله علیها)، شهید باهنر در اراک و شهرکرد، دانشگاه اصفهان، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، دانشگاه های آزاد و دانشگاه صنعتی اصفهان، درس های تاریخ اسلام، ریشه های انقلاب اسلامی و ادبیات فارسی را نیز تدریس می نمود.

حاج رضا جدیدی از پیشکسوتان و مدیران کاروان های حج بود و سال ها افتخار خدمت صادقانه به زائران بیت الله الحرام و عتبات عالیات را در کارنامه زندگی خویش به یادگار گذاشت.

وی پس از بازنشستگی، علاوه بر تدریس در ستاد اقامه نماز استان اصفهان به عنوان دبیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان تا سال ۱۳۹۵ فعالیت داشت و در طول این سالیان آثار و تالیفاتی را به رشته تحریر درآورده است؛ که از جمله آنها میتوان به، مختصری از تاریخ مسیحیت، زندگی امیرکبیر، ریشه های انقلاب اسلامی، سفرنامه حج، جلوه های نماز در شعر فارسی، آوای بندگی و خاطرات ۶۰ سال معلمی، اشاره کرد.

وی در ۱۵ آبانماه ۱۳۹۹ دعوت حق را لبیک گفت و به دیار باقی شتافت و مراسم نکوداشت مرحوم رضا جدیدی در آخرین روز از دی ماه در سالن اجتماعات اهل بیت علیهم السلام به همت ستاد اقامه نماز استان برگزار شد.

مراسم نکوداشت مرحوم رضا جدیدی

مراسم نکوداشت مرحوم رضا جدیدی

نکوداشت مرحوم رضا جدیدی

نکوداشت مرحوم رضا جدیدی

نکوداشت مرحوم رضا جدیدی

نکوداشت مرحوم رضا جدیدی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا