اخبارکهگیلویه و بویراحمد

از مدرسه نمونه نمازی در شهرستان گچساران تجلیل شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کهگیلویه وبویر احمد، دبیرستان دخترانه متوسطه دوم کوثر در روز سه شنبه بیست و سوم آبانماه از سوی ستاد اقامه نماز شهرستان گچساران به عنوان مدرسه نمونه نمازی برگزیده شد و در همین راستا امام جمعه و دبیر ستاد اقامه نماز با حضور و اقامه نماز در کنار دانش‌آموزان این دبیرستان از تلاش دست‌اندکاران برگزاری نماز جماعت منظم در این دبیرستان تقدیرکردند.

دبیر ستاد اقامه نماز با ابراز خرسندی از مدرسه نمونه نمازی در خصوص اینکه همکاران امر نماز این فریضه الهی را با خلوص نیت برگزار می کنند گفت: اهتمام درخصوص تبلیغ، تبیین و ترویج فرهنگ نماز جماعت با محوریت آیات و روایات و دستورات اسلامی وظیفه همگان و رمز سعادت بشریت و نجات جامعه است.

سید فاضل رضایی با بیان اینکه اشاعه فرهنگ نماز و گسترش فعالیت‌های قرآنی در جامعه علی الخصوص دانش آموزان، موجب تقویت روحیه معنوی و رفع ناهنجاری‌ها خواهد شد؛ افزود: نماز وسیله تقرب بنده به خداوند متعال، تجلی روح بندگی و موجب پاکی و طهارت روح و جان انسان هاست و به مثابه شستشوی وجود در چشمه سار زلال عبودیت است که در شبانه روز در پنج نوبت در فریضه نماز صورت می پذیرد.

در ادامه امام جمعه گچساران افزود: در دین مبین اسلام، نماز ستون دین، معراج مومن و مایه خشنودی خداوند است.

حجت‌الاسلام سیدعنایت هاشمی‌منش با اشاره به اینکه نماز سریعترین مسیری است که انسان را در مبنا تربیت قرار می‌دهد ادامه داد: نماز مبنا تربیت و خودساختگی انسان است و از همین رو بر او واجب شده است.

امام جمعه گچساران ضمن ابراز شعف از مدرسه نمونه نمازی از پرورش و تربیت دانش آموزان با فرهنگ معنوی و الفت و با نماز گفت: بر این اساس از دانش‌آموزان و دست‌اندرکاران اقامه نماز دبیرستان کوثر تقدیر و تجلیل خواهد شد.

حجت‌الاسلام هاشمی‌منش در پایان کسب این عنوان ارزنده تربیتی را به مدیر دبیرستان کوثر (سرکار خانم غریبی) ، معلمان، مربیان و دانش آموزان نمازگزار این دبیرستان تبریک گفت و برای آنان آرزوی توفیقات روز افزون کرد.

گفتنی است در همین جلسه از خبرنگاران عرصه نماز حبیب اله قلندری، میلاد نظری، احمدرضا کریمی، صالح الماسی، آیدا طاهری، زینب محمدی و صدیقه محمدی به عنوان خبرنگاران فعال نمازی در این حوزه تقدیر به عمل آمد.

بازدید از مدزسه نمونه نمازی وتجلیل از خبرنگاران در شهرستان گچساران

بازدید از مدزسه نمونه نمازی وتجلیل از خبرنگاران در شهرستان گچساران

بازدید از مدزسه نمونه نمازی وتجلیل از خبرنگاران در شهرستان گچساران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا