اخباراصفهان

سند چشم انداز پنج ساله اقامه نماز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان: تجارب مدیران مسئول و فعالان کانون های فرهنگی و هنری مساجد و اهالی فرهنگ و هنر در سند پنج ساله اقامه نماز استفاده می شود.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، علی تمنایی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی روز پنجشنبه بیست و پنجم آذر ماه در گفتگویی به تدوین سند راهبردی اقامه نماز استان اصفهان و تقسیم کار حوزه های مختلف اشاره کرد و اظهار داشت: هر دستگاهی متناسب با ماموریت های خود در تدوین این سند همکاری می کند که حوزه فرهنگ و هنر آن بر عهده فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان افزود: سند راهبردی اقامه نماز در حال تدوین برای این اداره کل مورد استفاده قرار می گیرد که در تدوین آن از ظرفیت و تجارب مدیران و فعالان کانون های فرهنگی و هنری مساجد و اهالی فرهنگ و هنر استفاده خواهد شد.

وی با بیان اینکه تعمیق علمی اهمیت نماز مهمترین رویکرد در تولید محتوای این سند به حساب می آید، تصریح کرد: استفاده از ظرفیت های فرهنگی و هنری مورد توجه بوده و با تولید محتوای چند رسانه ای در انجام تبلیغات موفق خواهیم بود.

تمنایی ادامه داد: تشریح و تبیین جایگاه نماز به ویژه نماز جماعت امکان توسعه فرهنگی آن را فراهم ساخته می تواند در جذب به این فریضه موثر واقع شود که البته ابزارهای تولیدی نقش مهمی در این خصوص دارد.

وی اضافه کرد: استفاده از زبان هنر و دیجیتال کار آمدی بیشتری نسبت به سخنرانی و برنامه هایی از این قبیل دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان بر لزوم آسیب شناسی موانع پیش روی گسترش فرهنگ نماز نیز اشاره کرد و اذعان داشت: در تدوین سند چشم انداز به داده های این حوزه نیاز داریم تا بر اساس مشکلات برنامه ریزی کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا