اخبارهمدان

جلسه آموزشی و توجیهی بارگذاری مستندات در سامانه سجاده در همدان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان همدان، جلسه آموزشی و توجیهی بارگذاری مستندات در سامانه سجاده ویژه دبیران اقامه نماز شهرستان های استان و رابطین اقامه نماز دستگاه های تابعه وزارت کشور روز چهارشنبه ۷ دی با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی حسنی حلم مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان، میرصفدری معاون توسعه منابع و مدیریت استانداری، کارشناسان و دبیران اقامه نماز استان همدان در سالن جلسات استانداری برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام حسنی حلم با تسلیت ایام فاطمیه، بیان کرد: با نماز انسان رشد می کند و مانند حضرت زهرا(س) می توان با نماز رنگ و بوی خدایی گرفت و از بدی ها دوری کرد.

حجت الاسلام حسنی حلم با بیان فرموده امام خمینی(ره)، افزود: تمام وجود دنیا برای تربیت انسان است و هیچ راهی بهتر از نماز برای تربیت انسان جلوی راه ما قرار نگرفته است.

وی با بیان اهمیت نماز اظهار کرد: امر نماز را باید جزء اولویت های خود قرار دهیم و در ترویج آن بخصوص در بین دانش آموزان کوشش کنیم که در غیر این صورت ضرر زیادی محتمل می شویم.

حسنی‌حلم با اشاره به ثبت اقدامات دستگاه‌های اجرایی در سامانه سجاده، ادامه داد: در همین راستا هر دستگاهی با وزارتخانه مربوطه خود با رئیس ستاد اقامه نماز کشور توافقنامه‌ای امضا کرده و عملکرد آنها باید در سامانه سجاده بارگزاری شود که ملاک ارزیابی دستگاه‌ها، این توافقنامه است.

در این جلسه میرصفدری معاون توسعه منابع و مدیریت استانداری، گفت: متولیان امور و مدیران باید به اقامه نماز اول وقت توجه ویژه داشته باشند چراکه توجه به برپایی نماز جماعت در ارزیابی عملکرد دستگاه ها و نهادهای اجرایی استان لحاظ می‌شود.

میرصفدری تصریح کرد: لازم است که موضوع پخش اذان در محیط‌ های اداری، عدم تشکیل جلسات اداری در زمان نماز و تشویق پرسنل به شرکت در نماز جماعت مورد توجه مدیران قرار گیرد و مدیران ادارات و دستگاه های اجرایی در بحث توسعه و ترویج فرهنگ نماز پیشگام باشند.

در ادامه حجت الاسلام شاکری کارشناس نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان همدان توضیحاتی در خصوص ادارات استان که اطلاعات و گزارش برنامه‌های توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز خود را در سامانه سجاده بارگذاری نموده اند ارائه داد و در مورد نحوه نظارت و بررسی مستندات ادارات شهرستان ها در سامانه سجاده همچنین همکاری با ائمه جماعت در زمان اقامه نماز در ادارات مطالبی را بیان کرد.

کارشناس نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان همدان افزود: با توجه به هم زمان شدن برگزاری جشنواره سراسری «فجر تا فجر» با تجلیل از برگزیدگان اجلاس استانی نماز، در تلاش هستیم اختتامیه این دو مراسم هم زمان بایکدیگر برگزار شود.

در پایان این جلسه حجت الاسلام هادی بردبار مسئول بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) در استان ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این بنیاد، بیان کرد: بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) با برگزاری انواع دوره های حضوری و مجازی شامل: مدرسه مجازی مهدویت، دوره معارف مهدوی ویژه ائمه جماعات، پاسخ به شبهات مهدوی، دوره های ضمن خدمت حکومت و وظایف منتظران که بصورت کاملا رایگان بوده، رسالت خود را بجا آورده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا