اخبارکرمانشاه

جلسه شورای اقامه نماز شرکت آبفای کرمانشاه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز  استان کرمانشاه، جلسه شورای اقامه نماز شرکت آبفا، در روز سه شنبه  نوزدهم تیر ماه  با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان، مدیر عامل شرکت آبفا و اعضای شورای اقامه نماز برگزار شد.

در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین علی مولوی مدیر ستاد استان ضمن تسلیت ایام سوگواری سالار شهیدان حضرت ابا عبد الله الحسین (علیه السلام) و تشکر از مسئولین آبفا، با اشاره به آیه ۴۱ سوره حج مهمترین وظیفه حاکم اسلامی را اقامه نماز بیان کرد و وجود بیش از یکصد آیه در قرآن  کریم بصورت مستقیم و بیش از نهصد آیه غیر مستقیم و نیز بیش ازیک سوم احادیث و روایات معتبر شیعی در رابطه با نماز نشان از اهمیت بالای این فریضه الهی بیان داشت.

مولوی با اشاره به آیه ۱۴ سوره طه که می فرماید: منم خدای یکتا که هیچ خدایی جز من نیست، پس مرا (به یگانگی) بپرست و نماز را مخصوصا برای یاد من به پا دار؛ گفت: با استفاده از آیات قرآن کریم اگر سوال شود هدف از خلقت چیست؟ به این نتیجه می رسیم و ما خلقت الجن والانس الا لیعبدون : هدف خلقت همانا عبادت است و این بدان معنی نیست که ما شب و روز فقط عبادت کنیم؛ بلکه اگر هر کاری  با نیت الهی  انجام گیرد عبادت محسوب میشود.

علی مولوی تصریح کرد: اولویت اول در جهان هستی توحید است و اولویت دوم هم عبادت ؛ لذا  عبادت مفهوم گسترده ای است مثل نماز ،روزه ، حج ، زکات و هدف و انگیزه خلقت عبادت است . اما شاخص ترین و کامل ترین مصداق عبادت نماز است و در بین فروع دین هم نماز هیچوقت تعطیل بر دار نیست.

وی افزود: امام حسین (علیه السلام) در صحرای کربلا و در گرما گرم جنگ هم نماز را به جماعت اقامه نمودند و این درسی برای همه است که بدانیم نماز تحت هیچ شرایطی تعطیل بر دار نیست ،لذا رهبری معظم انقلاب  نیز در پیامشان به یکی از اجلاس های سراسری نماز می فرمایند: انسان همیشه به نماز محتاج است و در عرصه های خطر محتاجتر.

مدیر ستاد استان در ادامه به استناد آیات و روایات مطالبی را در باب اهمیت و جایگاه امر به معروف و نهی از منکر بیان کرد.

در پایان توسط حجت الاسلام والمسلمین علی مولوی از مدیر عامل و نیز دبیر شورای اقامه نماز این شرکت جهت اجرای مطلوب برنامه ها نماز و تلاش در جهت توسعه و ترویج این واجب الهی تجلیل بعمل آمد.

جلسه شورای اقامه نماز شرکت آبفا ی کرمانشاه برگزار شد-2

جلسه شورای اقامه نماز شرکت آبفا ی کرمانشاه برگزار شد-3

جلسه شورای اقامه نماز شرکت آبفا ی کرمانشاه برگزار شد-4

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا