اخباراصفهان

اهم فعالیت های ستاد اقامه نماز استان اصفهان در سال ۱۴۰۲ تشریح شد

مدیر ستاد اقامه نماز استان طی گفتگویی با روابط عمومی ستاد اهم فعالیت های ستاد اقامه نماز اصفهان را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، طی گفتگویی حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رنجبر مدیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان اهم فعالیت های ستاد اقامه نماز استان اصفهان در سال ۱۴۰۲ را تشریح کرد.

حجت الاسلام والمسلمین رنجبر شورای اقامه نماز استان و شهرستان اصفهان را از دیگر فعالیت های ستاد دانست و بیان کرد: سه جلسه شورای اقامه نماز استان و چهار جلسه شورای اقامه نماز شهرستان در طول سال برگزار شد و مواردی در این جلسات به تصویب رسید که برای استان برکت به همراه داشته است.

مدیر اقامه نماز استان توجه به دانش آموزان را از اهم برشمرد و گفت: ضرورت توجه به دانش آموزان ستاد اقامه نماز استان را بر تهیه و تدوین درسنامه آموزشی نماز ویژه ی کودکان و دانش آموزان براگیخت و این درسنامه به آموزش و پرورش استان ابلاغ گردیده است.

ابراهیم رنجبر برگزاری اجلاس استانی نماز با حضور دانشجو معلمان، معلمان و مدیران مدارس، دانش آموزان، مدیران و دبیران دستگاه های اجرایی و… در محل دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید رجایی را از دیگر فعالیت های ستاد اقامه نماز دانست و گفت: بیش از ۱۳ شهرستان استان نیز اجلاس نماز خود را با موضوع نماز و نسل نو برگزار کردند.

وی به اهمیت توجه به فضای مجازی و استفاده قشر جوان به صورت مداوم از این فضا بیان داشت: برای ترویج امر نماز در فضای مجازی به برنامه ریزی جهت تولید برنامه های فاخر انیمیشنی ویژه کودکان و نوجوانان پیرامون نماز پرداختیم و این امر در سال جدید نیز ادامه دارد.

مدیر ستاد اقامه نماز به نشست ها، گفتمان ها و دوره های آموزشی نماز در سال ۱۴۰۲ اشاره کرد و گفت: برگزاری تعداد ۴۵۰ نشست با خانواده ها پیرامون نماز و شیوه های دعوت به نماز و برگزاری تعداد ۱۸۰۰  نشست با دانش آموزان با عنوان گفتمان نمازشناسی از جمله فعالیت ها در این موضوع می باشد.

حجت الاسلام والمسلمین رنجبر ادامه داد و گفت: برگزاری ۱۷۰ مورد دوره آموزشی ویژه اقشار مختلف جامعه با آموزش بیش از ۸۵۰۰ نفر در برنامه ها و برگزاری ۱۰۰ نشست نماز شناسی با گروه های خاص و افراد تأثیرگذار از دیگر فعالیتهای ستاد می باشد.

وی اجرای بیش از ۵۰۰ مورد نماز وحدت و اقامه نمازهای جماعت در تجمعات و مناسبت های ملی و مذهبی، اجرای ۱۰ نشست دانشجوئی نماز در دانشگاه های سطح استان، جذب مشارکت های یاوران نماز در کلیه برنامه های ستاد اقامه نماز در سطح استان و برپائی ۵ مورد نمایشگاه کتب و محصولات انتشارات ستاد اقامه نماز را از دیگر برنامه های فرهنگی ستاد اقامه نماز اصفهان دانست.

مدیر استان برگزاری جلسات راهبردی فصلی ویژه دبیران اقامه نماز شهرستان ها و دستگاه های اجرائی را از ضروریات دانست و گفت: ۴ جلسه با دبیران دستگاه ها و شهرستان ها در سال ۱۴۰۲ برگزار شد و این امر موجب شد تا دبیران تعامل با یکدیگر داشته باشند.

رنجبر در بیان اهم فعالیت های ستاد اقامه نماز استان اصفهان، شرکت در ۱۵ برنامه رادیویی و تلویزیونی و انتشار اخبار در رسانه های سمعی بصری و مکتوب را از این فعالیت ها برشمرد.

وی حضور در حدود ۲۰ مورد شورای اقامه نماز دستگاه ها، بیش از ۵۰ مورد مأموریت به شهرستان ها و شرکت در شورای اقامه نماز و سایر برنامه ها و بازدید هفتگی از مساجد و نمازخانه های مجتمع های بین راهی از دیگر اقدامات انجام شده دانست و مستمر بودن این امور درسال جدید را از اهم خواند.

حجت السلام والمسلمین رنجبر دوره های آموزشی نماز ویژه معلمان پایه سوم ابتدائی (دختران)، پایه هشتم (پسران)، طرح مبین، طرح نیک، دانشجو معلمان، کادر آموزشی مدارس غیرانتفاعی، طرح مدرسه ی نمونه نماز و اجرای طرح پیوند نماز، مدرسه و مسجد، دوره آموزشی معراج و… را از دیگر برنامه های آموزشی ستاد با همکاری آموزش و پرورش در سال ۱۴۰۲ خواند.

این مقام مسئول اظهار داشت: برنامه های آموزشی در دستگاه های اجرایی نیز اجرا شده که دوره ی آموزشی نماز با عنوان سلامت معنوی ویژه پرستاران و کادر درمان، دوره های آموزشی آداب و اسرار نماز به صورت حضوری و غیرحضوری، عقد تفاهمنامه های همکاری با برخی دستگاه های اجرائی و نهادها، بازدید از نمازخانه های دستگاه های اجرائی و مراکز صنعتی و برخی مدارس و دوره ی ۲۸ ساعته ضمن خدمت کارکنان دولت از اهم آنان می باشد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان ادامه داد و گفت: برگزاری مسابقه کتابخوانی نماز از کتاب نماز در سیره و سخن امام رضا (ع)، برگزاری و فراخوان مسابقه با عنوان محرم و نماز با همکاری مدیریت روابط عمومی کشور، همکاری در برگزاری و اقامه نماز جماعت در مناسبت های ملی و مذهبی و نماز پارک ها، بازدید از نمازخانه های بین راهی و مراکز تفریحی عمومی و تفرج گاه ها، پیگیری برخی مطالبات مردمی در خصوص اقامه نماز در مراکز عمومی و اداری، برگزاری مسابقه پیامکی ویژه ایام الله دهه فجر و نماز، برگزاری رویداد رشدآوند (جمع آوری ایده ها و تجربیات موفق نمازی)، جشنواره موشن گرافیک طلافنگ و تولیدات جهت فضای مجازی و انعکاس اخبار و محتواهای نماز به ویژه پخش رادیو نماز از فعالیت هایی می باشد که عموم مردم می توانستند در آن شرکت کنند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا