اخباراصفهان

اهم فعالیت های ستاد اقامه نماز استان اصفهان در سال ۱۴۰۱ تشریح شد

مدیر ستاد اقامه نماز استان: در سال جدید دانش آموزان و دانشجویان به خصوص دانشگاه فرهنگیان در اولویت ستاد اقامه نماز هستند.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، طی گفتگویی حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رنجبر مدیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان اهم فعالیت های ستاد اقامه نماز در سال ۱۴۰۱ را تشریح نمود.

مدیر ستاد اقامه نماز استان به سند راهبردی اشاره کرد و گفت: تهیه، تدوین و تصویب سند راهبردی اقامه نماز استان و ابلاغ آن به دستگاه ها توسط استاندار از مهمترین اقدامات سال ۱۴۰۱ است.

حجت الاسلام والمسلمین رنجبر شورای اقامه نماز استان و شهرستان را از دیگر فعالیت های ستاد دانست و بیان کرد: سه جلسه شورای اقامه نماز استان و چهار جلسه شورای اقامه نماز شهرستان در طول سال برگزار گردید و مواردی در این جلسات به تصویب رسید که برای استان برکت به همراه داشته است.

شورای اقامه نماز استان اصفهان

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان خوروبیابانک

وی حضور حجت الاسلام والمسلمین قرائتی ریاست ستاد اقامه نماز کشور و مفسر قرآن در اصفهان را از برکات استان دانست و گفت: با حضور رئیس ستاد اقامه نماز کشور ۷ جلسه نمازی با دانشجویان، مدیران کل، روحانیون و طلاب، مربیان قرآنی و اقشار مختلف در شهرستان برگزار شد که این نیز جزء افتخارات استان است.

مدیر اقامه نماز استان توجه به دانش آموزان را از اهم برشمرد و گفت: ضرورت توجه به دانش آموزان ستاد اقامه نماز استان را بر تهیه و تدوین درسنامه آموزشی نماز ویژه ی کودکان و دانش آموزان براگیخت و این درسنامه به آموزش و پرورش استان ابلاغ گردیده است.

دوره توانمند سازی مدیران مدارس غیر دولتی استان اصفهان برگزار شد

ابراهیم رنجبر برگزاری اجلاس استانی نماز با حضور حدود یک هزار نفر از دانشجو معلمان، معلمان و مدیران مدارس، دانش آموزان و… در محل دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد را از دیگر فعالیت های ستاد اقامه نماز دانست و گفت: بیش از ۱۲ شهرستان استان نیز اجلاس نماز برگزار نمودند.

چهارمین اجلاس نماز اصفهان

اجلاسیه نماز آموزش و پرورش اصفهان

وی به اهمیت توجه به فضای مجازی و استفاده قشر جوان به صورت مداوم از این فضا بیان داشت: برای ترویج امر نماز در فضای مجازی به برنامه ریزی جهت تولید برنامه های فاخر انیمیشنی ویژه کودکان و نوجوانان پیرامون نماز پرداختیم و این امر در سال جدید نیز ادامه دارد.

مدیر ستاد اقامه نماز به نشست ها، گفتمان ها و دوره های آموزشی نماز در سال ۱۴۰۱ اشاره کرد و گفت: برگزاری تعداد ۱۵۰۰ نشست با خانواده ها پیرامون نماز و شیوه های دعوت به نماز و برگزاری تعداد ۳۰۰۰ نشست با دانش آموزان با عنوان گفتمان نمازشناسی از جمله فعالیت ها در این موضوع می باشد.

نشست های نماز شناسی

نشست های نماز شناسی

حجت الاسلام والمسلمین رنجبر ادامه داد و گفت: برگزاری ۳۲۲ مورد دوره ی آموزشی ویژه اقشار مختلف جامعه با آموزش بیش از ۲۱۵۸۰ نفر در برنامه ها و برگزاری ۵۰۰ نشست نمازشناسی با گروه های خاص و افراد تأثیرگذار از دیگر فعالیتهای ستاد می باشد.

دوره آموزشی جذب به نماز

دوره آموزشی جذب به نماز

وی اجرای بیش از ۵۰۰ مورد نماز وحدت و اقامه نمازهای جماعت در تجمعات و مناسبت های ملی و مذهبی، اجرای ۱۸ نشست دانشجوئی نماز در دانشگاه های سطح استان، جذب مشارکت های یاوران نماز در کلیه برنامه های ستاد اقامه نماز در سطح استان و برپائی ۲۰ مورد نمایشگاه کتب و محصولات انتشارات ستاد اقامه نماز را از دیگر برنامه های فرهنگی ستاد اقامه نماز اصفهان دانست.

نشست های نماز شناسی

نماز ظهر 22 بهمن اصفهانمدیر استان برگزاری جلسات راهبردی فصلی ویژه دبیران اقامه نماز شهرستان ها و دستگاه های اجرائی را از ضروریات دانست و گفت: ۸ جلسه با دبیران دستگاه ها و شهرستان ها در سال ۱۴۰۱ برگزار شد و این امر موجب شد تا دبیران تعامل با یکدیگر داشته باشند.

رنجبر در بیان اهم فعالیت های ستاد اقامه نماز استان اصفهان، شرکت در ۳۰ برنامه رادیویی و تلویزیونی و انتشار اخبار در رسانه های سمعی بصری و مکتوب را از این فعالیت ها برشمرد.

وی حضور در ۶۰ مورد شورای اقامه نماز دستگاه ها، تعداد ۱۰۰ مورد مأموریت به شهرستان ها و شرکت در شورای اقامه نماز و سایر برنامه ها و بازدید هفتگی از مساجد و نمازخانه های مجتمع های بین راهی از دیگر اقدامات انجام شده دانست و مستمر بودن این امور درسال جدید را از اهم خواند.

شورای اقامه نماز شهرستان دهاقان

جلسه شورای اقامه نماز اداره کل راهداری و حمل و نقلحجت الاسلام والمسلمین رنجبر مدیر ستاد اقامه نماز استان در پایان به برنامه های سال ۱۴۰۲ پرداخت و گفت: در سال جدید به قطع دانش آموزان و دانشجویان به خصوص دانشگاه فرهنگیان در اولویت ستاد اقامه نماز استان اصفهان هستند.

اجلاسیه نماز آموزش و پرورش اصفهان

برگزاری دوره آموزشی آداب و اسرار نماز برای دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی در آینده

اقامه نماز وحدت شهرستان آران و بیدگل

اقامه نماز وحدت شهرستان آران و بیدگل

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا