اخبارقم

مدارس و مساجد در محلات جدید قم در کنار هم ساخته شوند

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، معاون امور فرهنگی، اجتماعی و زیارت استاندار، عصر پنج شنبه، بیست و هفتم مهرماه، در مراسم افتتاحیه مدرسه خیرساز  ۱۲ کلاسه حاج علی ایزدیان در منطقه پردیسان قم با تاکید بر همجواری مدارس و مساجد در محله‌های جدید و نوساز، خواستار ارتباط وثیق تر مدارس و کانون‌های فرهنگی مساجد شد.

سید ابوالقاسم مقیمی در ادامه ضمن محکوم کردن جنایات اسرائیل غاصب در غزه گفت: پیدایش و تداوم مقاومت اسلامی در فلسطین، نتیجه درس های تربیتی و نفس حق حضرت امام راحل (ره) است.

وی در ادامه به کمبودهای قم در عرصه فضاهای آموزشی و مدارس توجه داد و گفت: البته باید در این عرصه از خیرین مدرسه ساز در استان که مجاهدانه در این امر خیر در صحنه هستند تقدیر و تشکر کرد، ضمن آن که از این عزیزان درخواست داریم که به ساخت فضاهای ورزشی در کنار مدارس نیز همت گمارند.

معاون استاندار قم سپس اظهار کرد: اهمیت خودگردان شدن مدارس برای اداره بهتر و جبران هزینه ها بر کسی پوشیده نیست.

مقیمی همچنین پیشنهاد ساخت همجوار مدارس و مساجد را در محله های جدید و نوساز قم مطرح کرد و گفت: این امر می تواند ارتباط وثیق تر کانون های فرهنگی مساجد و مدارس و کاهش مشکلات اجتماعی را نیز به دنبال داشته باشد.

وی با تصریح بر این که تربیت نسل مقاوم، پیشرو، ممتاز و انقلابی در کشور، نیازمند توجه بیشتر حاکمیت به حوزه آموزش و پرورش است ابراز امیدواری کرد که مدارس کشور بویژه مدارس خیرساز بتوانند همچون گذشته، الگوهایی مانند زین الدین ها و حیدریان ها تربیت کنند و به جامعه اسلامی تحویل دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا