اخبارحوزه ریاست

کارگروه مشترک سازمان امور اداری و استخدامی و ستاد اقامه نماز کشور برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، کارگروه مشترک سازمان امور اداری و استخدامی و ستاد اقامه نماز کشور ویژه ساماندهی و ارتقای آموزش معارف نماز، قرآن و مهدویت ، با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور، حجت الاسلام والمسلمین قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور و قائم مقام مدیران و معاونین ستاد مرکزی در روز شنبه سی ام دی ماه، برگزار شد.

دیدار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با حجت الاسلام قرائتی

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی در این جلسه با اشاره به ویژگی های رشد مادی، معنوی و دائمی گفت: فارغ التحصیل معنا ندارد، خود را فارغ التحصیل ندانیم، علم باید علم مفید باشد، همه باید در کنار علم مهارت یاد بگیرند تا بهره وری معنا پیدا کند. از ابزار هنر برای انتقال مفاهیم درسی کمک بگیریم.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور افزود: ۳۵۰ تا اعوذوا داریم، یک اعوذوا را پیامبر هر روز یاد میکرد، اعوذوا بک العلم لا ینفع.

وی اظهار داشت: توقعات از دولت آقای رئیسی فرق میکند، دولت مردمی و مدیریت جهادی باید توجه و اجرایی کردن بخشنامه های خدا در آیه الذین ان مکناهم فی الارض اقاموا الصلوه را سرلوحه کار خویش قرار دهند.

استاد قرائتی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: قرآن انتقاد می‌کند از مسئولینی که کار نمازی نمی کنند، تمام جوانب را بررسی کنید و آسیب ها را کاهش دهید و قوت ها را افزایش دهید.

حجت الاسلام قرائتی با اشاره به اینکه مواد آموزشی نماز را بررسی و بروزرسانی کنید و علم غیر مفید را حذف کنید گفت: غرور علمی شما را نگیرد، برای کاری که انجام می دهید، یا حقش را انجام دهید یا در حد استطاعت انجام دهید، فرصت ها را قدر بدانید، زمان گذراست و فرصت ها همچون ابر از دست خواهد رفت.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور افزود: زمینه توسعه خنده حلال و پند حکیمانه در سطح کشور و دستگاه های اجرایی ایجاد کنید.

وی در ادامه بر اجرایی نمودن پیام مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه بالاترین مقام هر دستگاه متصدی اقامه نماز است در دستگاه های اجرایی تاکید کرد.

وی گفت: سفارش به مدیران جهت شرکت در نمازهای جماعت یک امر به معروف عملی است، تلاش شود تا زمینه حضور ائمه جماعات دستگاه های اجرایی در نمازهای جماعت مدارس همجوار را فراهم شود.

استاد قرائتی در پایان تصریح کرد: در گزینش افراد و مدیران، نماز محور باشد، قرائت نماز همکاران را بررسی و اصلاح کنید، در مواردی باید با مردم مماشات کرد و همراه شد تا زمینه پذیرش فراهم شود و سپس اقدام کرد.

در ادامه جلسه دکتر زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور ضمن تقدیر و تشکر از همراهی و نگاه راهگشای دکتر لطیفی و‌ همکارانشان در پیشبرد برنامه ها و فعالیت های اقامه نماز، پیشنهاد تشکیل شورای عالی اقامه نماز در ذیل شورای عالی اداری و اجرایی و عملیاتی شدن آن را مطرح کرد.

وی با بیان اینکه در شاخص های مدیران نمونه، شاخص های مرتبط با نماز، قرآن و مهدویت ارتقای بیشتری یابد، گفت: با توجه به عدم وجود ساختار مصوب برای ستاد اقامه نماز دستگاه های اجرایی، پیشنهاد ما استفاده و تبدیل پست های بلاتصدی به این موضوع است.

سید احمد زرهانی در ادامه یادآور شد: در جشنواره شهید رجایی، سهم دستگاه نمازی پررنگ تر شود و‌ روند تکاملی داشته باشد و تدبیری جهت حضور مدیران ارشد در نماز جماعت دستگاه شود.

حجت الاسلام والمسلمین بهشتی در ادامه بر استفاده از درسنامه های تولید شده ویژه مدیران و کارکنان توسط ستاد اقامه نماز، در دوره های آموزشی مصوب کارکنان دولت تاکید کرد.

دیدار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با حجت الاسلام قرائتی

دکتر میثم لطیفی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور، با بیان اینکه کارکنان دولت و‌مدیران دستگاه های اجرایی موظفند همه ساله به ترتیب ۶۰ و ۱۰۰ ساعت دوره آموزشی را در کارنامه آموزشی خود داشته باشند، گفت: ما آمادگی داریم کارگروهی مشترک تشکیل شود تا نسبت به بازبینی دوره های مصوب اقدام شود.

وی در خصوص توسعه شاخص های نمازی دستگاه های اجرایی گفت: این امر پیش بینی شده و قابل توسعه می باشد.

لطیفی با بیان اینکه ما نیازمند اساتید توانمند و مبرز در حوزه انتقال مفاهیم نمازی و محتواهای تخصصی مناسب و‌ متناسب در حوزه های نماز، مهدویت و‌ تفسیر هستیم، گفت: ان شاءالله در بازدید از استان قم دیداری از مراکز تخصصی نماز و مهدویت خواهیم داشت.

وی در پایان افزود: بحث احداث مساجد دو درب در ساختمان ها و اراضی دستگاه های دولتی را به رئیس جمهور پیشنهاد داده ام.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا