اخبارایلام

جلسه شورای اداری شهر ایلام با محوریت نماز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، جلسه شورای اداری شهر ایلام با حضور فیض اله رضایتی مدیر ستاد اقامه نماز استان ایلام و سایر اعضای شورا با محوریت نماز در روز یکشنبه سی‌ام مهرماه در فرمانداری ایلام برگزار شد.

نادری فرماندار ایلام در ابتدای این جلسه ضمن تأکید بر اهمیت نماز و اقامه نماز جماعت در ادارات، خطاب به مدیران عنوان کرد: اینکه ما در یک مملکت اسلامی زندگی می‌کنیم و لقب مسلمان را به دوش می‌کشیم به این معنی است که ما هرکاری که انجام می‌دهیم متصل به نماز است و این فریضه الهی در زندگی ما عجین شده است.

نادری افزود: ما در اینجا به عنوان کسانی که وظیفه خدمت به مردم را داریم و تصمیماتی اتخاذ می‌کنیم، باید خدمت به نماز و ایجاد بستر برای اقامه نماز را سرلوحه تصمیمات خود قرار دهیم. ایجاد امکانات اقامه نماز از جمله نمازخانه و مسجد در اماکن عمومی، پارک‌ها و اقامتگاه‌ها و همچنین بازسازی و بهسازی نمازخانه‌های ادارات، مدارس و مراکز آموزشی و دانشگاهی وظیفه مدیران اجرایی شهر ایلام است و باید مورد پیگیری قرار گیرد.

وی افزود: اقامه نماز یک وظیفه ایمانی و اسلامی است و مدیری که این فریضه را ترویج می‌دهد، هم وظیفه انسانی خود را انجام داده و هم به فرایض دینی خود عمل کرده است. مورد قبول نیست که یک مدیر در حکومت اسلامی به نماز و فرایض دینی اهمیت ندهد. یکی از شاخصه‌های ما در ارزیابی مدیران و دستگاه‌های اجرایی شهر ایلام آیتم ایجاد فضاهای اقامه نماز و اهمیت به برگزاری نماز جماعت باشکوه و به موقع به همراه حضور مدیران و معاونین خواهد بود.

فیض اله رضایتی مدیر ستاد اقامه نماز استان ایلام با اشاره به وضعیت ادارات در ارزیابی سامانه سجاده اشاره کرد: متاسفانه ادارات شهرستان ایلام برخلاف ادارات کل استان در ارزیابی سامانه سجاده عملکرد مناسبی نداشته‌اند و این امر باید مورد توجه بیشتر قرار گیرد.

وی گفت: تمامی ادارات ما در سطح استانی و شهرستانی دارای نام کاربری جهت بارگذاری مستندات در سامانه هستند و از طرف وزارتخانه خود به انجام تعدات توافق‌نامه‌ای ملزم شده‌اند. از این رو اگر دستگاهی بارگذاری مناسب را نداشته باشد و یا در اجرای توافق‌نامه توسعه و ترویج نماز کوتاهی کند به مقامات نظارتی جهت برخورد معرفی خواهد شد.

رضایتی اضافه کرد: در بخشنامه استاندار ایلام به فرمانداران، تمامی وظایف مدیران جهت اهتمام به امر نماز و اقامه نماز در وقت قانونی بصورت کامل و جامع ابلاغ شده است. این وظایف علاوه بر وظیفه اداری، وظیفه دینی هرکدام از ماست و باید در راستای توسعه و ترویج این فرهنگ تلاش کنیم. بسیار ممنونیم از فرماندار ایلام که این جلسه شورای اداری را به امر نماز اختصاص داده‌‌اند. این امر نشان‌دهند اهمیت مدیران به نماز و توجه دولت و ملت ایران به این فریضه الهی است.

جلسه شورای اداری شهر ایلام با محوریت نماز برگزار شد جلسه شورای اداری شهر ایلام با محوریت نماز برگزار شد جلسه شورای اداری شهر ایلام با محوریت نماز برگزار شد جلسه شورای اداری شهر ایلام با محوریت نماز برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا