اخبارتهران

دیدار و گفتگوی مشاور استاندار در امور روحانیون با مدیر ستاد اقامه نماز استان تهران

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان تهران ، دیدار و گفتگو حجت الاسلام و المسلمین نقدی مشاور استاندار در امور روحانیون استان تهران با حجت الاسلام و المسلمین نور محمد پور مدیر اقامه نماز استان تهران در تاریخ یازدهم آذر ماه در دفتر استان تهران برگزار شد.

در این دیدار مدیر ستاد اقامه نماز استان تهران ضمن تشریح فعالیت ها و رسالت های اقامه نماز استان تهران گفت: از جمله اقدامات و فعالیت های اقامه نماز در ترویج فرهنگ نورانی نماز به ویژه در بین نسل نو می باشد که بایستی با جدیت پیگیری و اجرایی شود .

وی  با اشاره به برگزاری اجلاس نماز استان تهران گفت: با هماهنگی های صورت گرفته با استاندار و شرکت برق منطقه ای تهران،  اجلاس استانی نماز در نیمه دوم آذر ماه با عنوان ” نماز نسل نو با تمرکز بر نقش مدرسه ، مسجد و دانشگاه ” در سالن جلسات برق منطقه ای تهران برگزار خواهد شد.

نور محمدپور در ادامه گفت: در تمامی دستگاه های سطح استان تهران، دفتر ستاد اقامه نماز دایر می باشد که پیشبرد اهداف ترویج فرهنگ نورانی نماز در بین کارکنان، فعالیت های فرهنگی از جمله تجهیز نماز خانه ها، برگزاری مسابقات کتابخوانی و برگزاری اردوهای فرهنگی و دینی را برعهده دارند.

مدیر اقامه نماز استان تهران خاطر نشان کرد: با توجه به تفاهم نامه هایی که با تمامی دستگاه های اجرایی سطح استان تهران منعقد شده، تمام فعالیت ها و اقدامات موثری که در ارتباط با ترویج نماز را دارند در سامانه سجاده ثبت شده و در ایام  پایان سال بر اساس کمیته ارزشیابی فعالیت ها بررسی و نمره ارزیابی به فعالیت های آنها در ارتباط با ترویج فرهنگ نماز داده می شود و از دستگاه های برتر در امر نماز  تجلیل می شود.

نور محمدپور افزود: جلسات شورای اقامه نماز استانداری بایستی به طور منظم برگزار شده و گزارشی از جلسات  و مصوبات آن به دفتر اقامه نماز استان تهران ارسال شود.

مشاور استاندار در امور روحانیون استان تهران گفت: ستاد اقامه نماز استان گزارشی از روند اقامه نماز در مجموعه‌های اجرایی استان به استانداری ارائه کند. گزارشی از میزان اهتمام و همکاری دستگاه‌های اجرایی در انجام مأموریت‌ها به استاندار جهت تشویق و یا احیاناً تذکر به مسئولان مربوط ارائه گردد.

از جمله مصوبات این جلسه مقرر شد، برنامه‌ریزی و تسریع در برگزاری جلسات شورای اقامه نماز استان با حضور حداکثری اعضاء تشکیل شود.

دیدار و گفتگو مشاور استاندار در امور روحانیون با مدیر اقامه نماز استان تهراندیدار و گفتگو مشاور استاندار در امور روحانیون با مدیر اقامه نماز استان تهران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا