فارس

جلسه هماهنگی کارگروه عفاف، حجاب و نماز فرمانداری شیراز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان فارس در تاریخ ۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ جلسه هماهنگی کارگروه عفاف، حجاب، و نماز فرمانداری شیراز با حضور شیبانی فرماندار شهرستان شیراز، پاک فطرت کارشناس برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز و نیز معاونین سیاسی، امنیتی واجتماعی، فرهنگی این فرمانداری در سالن جلسات برگزار گردید.

در جلسه هماهنگی کارگروه عفاف، حجاب و نماز که با حضور اعضای حقیقی و حقوقی این شورا برگزار گردید، موضوع عفاف و حجاب و نماز در اماکن عموم و دولتی و شرکت های خصوصی بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

پاک فطرت به عنوان نماینده ستاد اقامه نماز استان فارس و عضو حقیقی این شورا نیز با ذکر آیه شریفه إِنَّ الصَّلَاهَ تَنْهَى عَنِ الْفَحْشَاءِ وَالْمُنْکَرِ اشاره کرد: کشف حجاب یک منکر است و راهکاری که خداوند متعال در قرآن برای زدودن منکر در جامعه معرفی کرده است توجه به اقامه نماز است و ما باید اقشار مختلف جامعه را به ویژه جوانان را به نماز تشویق کنیم و در ادارات دولتی و خصوصی، مدارس و دانشگاه ها بحث نماز را جدی تر از قبل در دستور کار خود قرار دهیم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: اگر یک بانوی محترم اهل نماز شد برای اقامه نماز باید ظواهر ظاهری و حجاب ار رعایت کند و این خود عاملی برای رعایت کردن حجاب می‌گردد.

عضو کارگروه عفاف، حجاب و نماز فرمانداری گفت: ما باید با روش های تبلیغی و فرهنگی خود را تغییر دهیم و با قرار دادن چادر به عنوان یک هدیه به بانوان محترم عامل تشویقی به حجاب باشیم.

در این راستا ستاد اقامه نماز استان فارس در این مدت کوتاه قریب به ۲۰۰۰ قواره چادر مشکی در بین بانوان ادارات و طلاب خواهر که به مدارس اعزام می‌شوند به صورت رایگان یا با قیمت مناسب با حمایت بعضی از مدیران کل ادارات توزیع کرده است.

جلسه هماهنگی کارگروه عفاف جلسه هماهنگی کارگروه عفاف

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا