اخبارقم

شورای اقامه نماز سازمان جهاد کشاورزی قم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، جلسه شورای اقامه نماز سازمان جهاد کشاورزی استان در روز یکشنبه سوم دیماه با حضور مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه و رئیس سازمان، مدیر و کارشناسان ستاد اقامه نماز استان برگزار شد.

شورای اقامه نماز سازمان جهاد کشاورزی قم برگزار شد

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در این سازمان گفت و گوی پیرامون نماز را توفیق الهی دانست و افزود: برگزاری مستمر جلسات شورای اقامه نماز و تذکر زبانی، تاکیدی بر اهتمام قلبی خواهد بود.

حجت الاسلام و المسلمین عبدالرحیم رضایی در تشریح برنامه های نمازی سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: برگزاری جشن تکلیف نومکلفان، دعوت چهره به چهره و برگزاری مسابقات مختلف از جمله اقدامات دستگاه در ترویج فرهنگ نماز در بین همکاران است.

وی در تشریح جایگاه نماز در سیره شهدا به جایگاه نماز از دیدگاه حاج قاسم اشاره کرد و گفت: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی علی رقم شجاعت و رشادت ها در نبرد علیه دشمنان، اقامه نمازی خاشعانه در برابر خداوند متعال داشتند.

شورای اقامه نماز سازمان جهاد کشاورزی قم برگزار شد

مدیر ستاد اقامه نماز قم در این جلسه ضمن تبیین جایگاه نماز در دین اسلام گفت: آثار نماز منوط به آخرت نیست و آثار آن در زندگی دنیوی نیز ملموس است.

وی در ادامه نماز را عامل تقرب به درگاه الهی دانست و افزود: تلاش دنیوی در اقامه نماز عاقبت بخیری و اجر اخروی را به همراه خواهد داشت.

حجت الاسلام و المسلمین علی عرب پور در ادامه اولویت قرار دادن هر امری را به نماز اول وقت، کاهلی به نماز دانست و افزود: هر امری بر اقامه نماز اول وقت اولویت داده شود ابتر خواهد ماند.

وی در ادامه با اشاره به کثرت کارکنان سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: برنامه های نمازی دستگاه را با دیگر دستگاه های زیرمجموعه وزارت جهاد کشاورزی در استان برگزار کنید تا اثرگذاری آن بیش از پیش باشد.

شورای اقامه نماز سازمان جهاد کشاورزی قم برگزار شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی قم نیز در این جلسه ترویج فرهنگ اقامه نماز را وظیفه هر دستگاه دانست و گفت: همه دستگاه ها یک رسالت ذاتی و یک رسالت فرهنگی دارند که مهمترین رسالت فرهنگی آنان اقامه نماز است.

محمدرضا حاجی رضا ترویج فرهنگ نماز رو مبرا از سیستم اداری دانست و گفت: ترویج فرهنگ اقامه نماز وظیفه ذاتی و الهی است و اگر می خواهیم این امر در جامعه نهادینه شود می بایست در ترویج این فرهنگ نورانی تلاش کنیم.

وی در ادامه به اهتمام استاندار به اقامه نماز اول وقت اشاره کرد و گفت: استاندار قم در تمامی جلسات، به اقامه نماز اول وقت اهتمام دارد و علاوه بر حضور مستمر در نماز جماعت، جلسات را به هنگام اذان متوقف و پس از اقامه نماز به برگزاری ادامه جلسه می پردازد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا