اخبارگلستان

دوره آموزشی شیوه های جذب مخاطب به نماز در سازمان جهادکشاورزی استان گلستان

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان گلستان، دوره آموزشی شیوه های جذب مخاطب به نماز در فضای مجازی ویژه ائمه جماعت و فعالان فرهنگی در ستاد سازمان جهادکشاورزی استان گلستان، با حضور مدیر ستاد اقامه نماز، در روز دوشنبه پانزدهم آبان ماه برگزار شد.

حجت‌الاسلام سایری ضمن خوش آمدگویی به مدعوین، به هفت اصل و چهار گام جذب مخاطب به نماز اشاره کرد.

وی در خصوص اصل اول گفت: این اصل خیرخواهی است و مهم است نیت ما برای هدایت مخاطب به سوی نماز از روی خیرخواهی باشد نه قصد تخریب و ضایع کردن مخاطب باشد.

وی اصل دوم را احترام به مخاطب و حفظ کرامت و شخصیت و انسانیت مخاطب عنوان کرد و گفت: اصل سوم، شناخت و آگاهی است و اصل چهارم، کنجکاوی بی‌مورد و افراطی در مورد مخاطب است که ممنوع می باشد.

حجت الاسلام سایری سایر اصول را شامل صبر که کلید کامیابی است، عدم اصرار به مخاطب، زیرا وظیفه ما در مقابل افرادی بی‌نماز و سهل‌انگار در نماز، فقط تذکر دادن دوستانه است. تذکر بدهیم و عبور کنیم و اصلاً ً با مخاطب دهن به دهن نشویم و آخرین اصل که جذب مخاطب به نماز است، برخورد ساده اما هنرمندانه عنوان کرد.

درادامه محمدی مدیر ستاد اقامه نماز استان با توجه به جایگاه اصلی روحانیت به مسئله نماز گفت: تبلیغات گسترده ضد دینی در فضای مجازی، حاکی از آن است که دولت‌ها و رسانه‌های غربی، گسترش بیداری اسلام و گرایش به اسلام را تاب نمی‌آورند.

وی افزود ؛ امروز یکی از نگرانی هایی که مارا به اندیشه فروبرده است عدم مشارکت و توجه به فضیلت نماز ازسوی کارکنان دولت هست و همه تلاش را با ارتباط گیری با مخاطبان و تبیین اهمیت شناخت فضاهای مجازی نیز برای ائمه جماعت که امروز دشمنان در پی شبهه افکنی دینی واعتقادی در فضای مجازی هستند که باید نسبت به این امر آگاه بود و روشنگری کرد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا