اخبارایلام

جلسه شورای اقامه نماز جهاد کشاورزی استان ایلام برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، جلسه شورای اقامه نماز جهاد کشاورزی استان ایلام با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان در روز شنبه دوازدهم خردادماه برگزار شد.

حشمت عزیزان مدیرکل جهاد کشاورزی استان ایلام در ابتدای جلسه شورای اقامه نماز جهاد کشاورزی خدمت به نماز را یک افتخار و وظیفه همگانی دانست و توجه به توافق‌نامه‌های فی مابین و برگزاری برنامه‌های مشترک با ستاد اقامه نماز را ازمدیران واحدهای تابعه جهاد خواستار شد.

در ادامه فیض اله رضایتی مدیر ستاد اقامه نماز استان ایلام به بحث درخصوص اهمیت نماز جماعت و ناثیر آن در بهبود عملکرد کارکنان سازمانی پرداخت و گفت:اگر از ظرفیت این رخداد مهم فردی و جمعی به خوبی بهره‌برداری شود، دو نتیجه مهم قابل دستیابی خواهد بود، اولین دستاورد در توسعه فردی و اعتلای اخلاقی و رشد معنوی تک تک اشخاص می‌باشد، که با حرکت در مسیر عبودیت حق تعالی میسر می‌گردد.

رضایتی ادامه داد: دومین دستاورد به بازدارندگی و پیش‌برندگی این پدیده مربوط می شود. نماز همانگونه که با تاثیر در بعد فردی در اعتلای اخلاق تجاری و اخلاق حرفه‌ای اشخاص تاثیر مثبت دارد، تاثیر بسیار مهمی در افزایش بهره‌وری، کارآمدی و اثربخشی سازمان خواهد داشت.

وی افزود: فضای کسب و کار و فضای تجاری یک محیطی دربرگیرنده ارتباطات گسترده فردی، گروهی و سازمانی می‌باشد و در صورتی که فرد همان آموزه‌ها و مراتب عبادی را در محیط اداری و تجاری رعایت نماید، بهره‌وری کارکنان و کارآمدی سازمان به بالاترین سطح می رسد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان ایلام حاطرنشان کرد: در صورتی که احساس شود نماز از دو بعد فردی و اجتماعی تاثیرگذار نبوده است، نقص و ایراد به فاعلیت نمازگزار برمی‌گردد که درک صحیح از جایگاه و نقش نماز حاصل نشده است.

این مقام مسئول در پایان جلسه شورای اقامه نماز جهاد کشاورزی استان ایلام اشاره کرد: نماز به لحاظ تاثیر ارتباطی و اثربخشی در رابطه فرد با خودش، رابطه فرد با خالق و رابطه فرد با جهان هستی آثار و برکات فراوان دارد. این آثار و برکات باید توسط ما که مسئولان ترویج و توسعه این فرهنگ نورانی هستیم به کارکنان و در ادامه به جامعه نشان داده شود.

جلسه شورای اقامه نماز جهاد کشاورزی استان ایلام برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا