اخبارگفتگوها

اقامه نماز جماعت یومیه در مسجد اهل البیت(ع) عوارضی تهران و قم

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، حجت الاسلام فیضی، امام جماعت و مسئول فرهنگی مسجد اهل البیت(ع) عوارضی تهران و قم، در گفتگو با خبرنگار مدیریت روابط عمومی ستاد اقامه نماز اظهار کرد: از آنجا که قم در مسیر تردد استان های متعددی قرار دارد تعداد زائران و مسافران مراجعه کننده به این مسجد در حد قابل توجهی است.

وی با اشاره به اینکه نمازهای یومیه در این مسجد با حضور مسافران به صورت جماعت اقامه می شود، افزود: یکی‌از اقدامات اثرگذار در این مسجد نصب تابلوی روان و انعکاس پیام های اخلاقی، دینی و مذهبی، تبریک و تسلیت و وصایای شهدا است.

حجت الاسلام فیضی به استقرار یادمان شهدا در جوار این مسجد اشاره کرد و گفت: دو شهید گمنام در این مسجد آرمیده اند که یکی از این شهدا به نام شهید خسرو اصلانی شناسایی و به وصال خانواده رسید ولی با موافقت خانواده شهید، مزار شهید به زادگاهش در اصفهان منتقل نشد. در این مسجد بزرگداشت این شهید با حضور مسئولان و هیات امنا برگزار می شود.

حجت الاسلام فیضی، امام جماعت و مسئول فرهنگی مسجد اهل البیت(ع)

وی یکی از جاذبه های مسجد را بارگاه شهدا عنوان کرد و گفت: با نورپردازی این بارگاه زائران و مسافران در مسیر تردد در کنار بارگاه، فرصت مطالعه وصایای شهدا را کسب می کنند. همچنین میز هدایا در مسجد دایر است و هدایای فرهنگی و بروشورهای مناسبتی، سیره امیرمؤمنان و حضرت زهرا(س)، حجاب و عفاف وکتاب های مرتبط با نماز و اعتقادات در دسترس مراجعه کنندگان قرار می گیرد.

به گفته مسئول فرهنگی مسجد اهل البیت، درب این مسجد از نماز ظهر و عصر تا نیمه شب شرعی و یک ساعت قبل از اذان صبح تا طلوع خورشید به روی عموم باز است و بیشترین مراجعه کنندگان ما در شب های چهارشنبه و پنج شنبه است.

فیضی با اشاره به پخش پیام های کوتاه قرآنی استاد قرائتی، استاد ماندگار و حجت الاسلام عالی از سیستم های صوتی به صورت دوره ای در محیط مسجد گفت: این سیستم موجب شده است مسافران و رانندگان که در محیط مسجد قرار می گیرند از این پیام ها بهره مند می شوند.

وی ادامه داد: در ماه رمضان مراسم افطاری با نام سفره کریمانه امام حسن مجتبی(ع) در مسجد برپا می شود، ایجاد پارکینگ در کنار این مسجد از دیگر امکانات قابل توجه در این مسجد است که زمینه تردد مسافران در مسجد را فراهم می کند.

امام جماعت مسجد اهل البیت، به نصب بنرهایی با موضوع مباحث قرآنی، اعتقادی، سیره عملی پیامبر و معصومین(ع)، نماز و فضائل ائمه اطهار در شبستان مسجد اشاره کرد و یادآور شد: این بنرها برگرفته از آیات و روایات قرآنی بوده و مورد استقبال مراجعه کنندگان قرار گرفته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا