آذربایجان شرقیاخبار

فعالیت‌های شورای اقامه نماز دستگاه های اجرایی در قالب عملکرد سالانه ارزیابی می شود

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی، حجت الاسلام آقاجانی مدیر ستاد اقامه نماز استان روز دوشنبه بیست و چهارم اردیبهشت ماه با روزنامه سراسری عجب شیر با موضوع تشریح برنامه های ستاد اقامه نماز مصاحبه کرد.

حجت الاسلام والمسلمین مجیدآقاجانی ضمن اعلام این موضوع با اشاره به اهمیت نظارت وارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی در زمینه اقامه نمازبه عنوان یکی از راهبردهای ستاد استان، معرفی و تقدیرسالانه از مدیران برتر دستگاه های اجرایی ودبیران مربوطه با حضور مقامات استانی را یکی از برنامه های مستمر این نهاد برشمرد.

حجت الاسلام والمسلمین آقاجانی اتخاذ این رویکرد را یکی از نتایج اجلاسیه سیزدهم نماز بر اساس منویات مقام معظم رهبری توصیف وبا اشاره به اهمیت وضرورت برپایی نماز در دستگاه های اجرایی تصریح کرد: فعالیت های ستاد اقامه نماز صرفا به برپایی نماز در دستگاه های اجرایی محدود نمی شود، بلکه بر اساس تفاهم نامه منعقده با دستگاه های اجرایی که به امضای استاندار، مدیر دستگاه اجرایی ، رییس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی و مدیر ستاد اقامه نماز استان می رسد، اجرای مجموعه ای از فعالیت های فرهنگی در خصوص نماز در طول هر سال مورد انتظار است.

مدیر ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی اجرای دوره های آموزشی آداب واسرار نماز ، مسابقه کتابخوانی ویژه کارکنان و خانواده های آنان و اجرای برنامه ها و مسابقات مختلف فرهنگی همچون نماز در سیره و گفتار و رفتار حضرت امیر المومنین علی (ع ) و حضرت فاطمه( سلام الله علیها ) در ایام ماه مبارک رمضان و ایام فاطمیه و سایر مناسبت های مذهبی از جمله ماه محرم را از برنامه های مهم این ستاد در دستگاه های اجرایی اعلام کرد.

حجت الاسلام والمسلمین آقاجانی در ادامه، برگزاری نشست های ویژه در دستگاه های اجرایی بویژه مدیران، معاونان پرورشی و معلمان مدارس و خانواده های آنان در مرکز استان وشهرستانهارا از جمله برنامه های مهم این ستاد اعلام کرد و افزود: نظارت بر عملکرد دستگاه های اجرایی استان و برگزاری نماز جماعت و رصد وپایش ستادی  نماز خانه های بین راهی، از جمله وظایف ستاد اقامه نماز استان است.

وی از استان آذربایجان شرقی به عنوان تنها استان در سطح کشورکه نمازخانه های بین راهی آن دارای کد و سامانه ویژه است، یاد و خاطر نشان کرد: اکثر ارجاعات این ستاد در زمینه نمازخانه های بین راهی به اداره کل حمل ونقل جاده ای ، میراث فرهنگی وگردشگری و شرکت فرآورده های نفتی در استان مربوط می شود که نواقص و اشکالات احتمالی به سرعت مورد بررسی قرارگرفته و رفع می شوند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی همچنین با بیان اینکه این ستاد در هر شهرستان یک دبیر دارد که با معرفی امام جمعه و فرماندار انتخاب می شود، خاطر نشان کرد: طبق بخشنامه ارسالی از ستاد اقامه نماز کشور، شورای اقامه نماز استان حداقل سالانه موظف به برگزاری چهار جلسه است.

مدیر ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی در ادامه این گفتگو، به تشریح  برگزاری اجلاسیه های سراسری واستانی  نماز با حضور مقامات کشوری ومحلی  و تجلیل از مدیران ودبیران برترستادهای اقامه نماز در دستگاه های اجرایی پرداخت.

منبع: روزنامه سراسری عجب شیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا