آذربایجان شرقیاخبار

پیکر بالاترین یاور نماز تبریز تشیع شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی، پیکر بالاترین یاور نماز تبریز روز پنجشنبه سوم خرداد ماه بر دوش مردم قدرشناس تبریز تشیع شد.

حجت الاسلام آقاجانی مدیر ستاد اقامه نماز استان در گفتگو با روابط عمومی ستاد با بیان خاطراتی از آیت الله آل هاشم (ره)، گفت: آیت الله آل هاشم بالاترین یاور نماز در استان بود، همیشه از برنامه های ستاد حمایت می کرد و حداقل دو مرتبه شورای اقامه نماز استان با حضورشان در بیت معظم له برگزار می شد و با رهنمود ها و تذکرات خود مسیر فعالیت را برای ما روشن می کرد.

وی ادامه داد: ایشان از حجت الاسلام قرائتی بسیار تعریف و تمجید می کردند و وی را فردی با اخلاص، صادق و خادم برای نماز و کشور می دانست و تاکید می کرد قدر این مرد الهی را بدانید.

وی با بیان توصیه های مرحوم شهید آل هاشم (ره) برای ائمه جماعات ادارات، افزود: همیشه به ائمه جماعات توصیه می کردند منظم در نماز جماعت ادارات حضور پیدا کنید و سعی کنید نماز را طولانی نکنید و در بین الصلاتین اگر می خواهید سخنرانی کنید، مامومین را گروگان نگیرید و به بیان نکته ی در دو دقیقه اکتفا کنید.

وی خاطر نشان کرد: ایشان در خطبه های نماز جمعه به فریضه اقامه نماز تاکید بیشتری می کردند و خود هم در عمل ثابت کرده بودند، از جمله مسجد صادقیه تبریز در بازار که سالها تعطیل بود برای اولین بار در آن مسجد حضور یافت و دوباره آنجا را احیاء کرد و با مشغله زیادی که داشت برای اقامه نماز ظهر و مغرب به مسجدی تشریف می برد.

وی تصریح کرد: ایشان به مدارس توجه خاصی داشتند و بارها خواسته بود که برای اقامه نماز به مدارس مناطق محروم برود و خود دانش آموزان را به این فریضه بزرگ دعوت کند، همیشه از صدا و سیما درخواست می کرد که نماز نوجوانان در نماز جمعه و مدارس را رسانه ای کنند.

تشیع پیکر آل هاشم تشیع پیکر آل هاشم تشیع پیکر آل هاشم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا