اخباراصفهان

بیش از هزار کودک و نوجوان در طرح نماز شرکت کرده اند

مدیرعامل بنیاد خیریه فرهنگی المهدی(عج): حضور نوجوانان در نماز جماعت و تداوم بر اقامه این فریضه موجب نهادینه شدن فرهنگ آن و ایجاد روح معنوی در این قشر می شود.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، سیداحمد نواب مدیرعامل بنیاد خیریه فرهنگی المهدی(عج) روز یکشنبه چهاردهم آبان ماه به فعالیت های تابستان بنیاد خیریه فرهنگی المهدی(عج) در حمایت از کانون های مساجد استان اصفهان اظهار کرد: اعزام فعالان کانون ها به مشهد، تخفیف برگزاری اردوها، اهدا جوایز و طرح نماز از جمله برنامه های این ایام بود.

مدیرعامل بنیاد خیریه فرهنگی المهدی(عج) استان اصفهان افزود: بیش از ۱۶۰۰ عضو برتر خواهر و برادر کانون های مساجد استان اصفهان تابستان به مشهد اعزام شدند که این برنامه امسال با گستره بیشتری اجرا شده و برای سال آینده هم ادامه می یابد.

وی با بیان اینکه به دنبال احداث اردوگاه فرهنگی برای کانون ها و تشکل های دینی هستیم، تصریح کرد: این موضوع در هیات مدیره بنیاد مطرح شده و در حال بررسی ابعاد مختلف موضوع مثل جانمایی، شرایط، امکانات و تامین اعتبار مالی هستیم.

نواب اضافه کرد: احداث چنین مرکزی برای اردوها و برگزاری گردهمایی های کانون های فرهنگی نقش موثری خواهد داشت و یکی از نیازهای مهم اردویی را رفع می کند.

وی به اجرای طرح نماز در فصل تابستان و ادامه آن در پاییز اشاره کرد و گفت: در فصل تابستان بیش از هزار کودک و نوجوان در این طرح شرکت کرده و از برنامه های فرهنگی، آموزشی و تفریحی آن استفاده کرده اند.

مدیرعامل بنیاد خیریه فرهنگی المهدی(عج) استان اصفهان ادامه داد: این طرح به عنوان یکی از برنامه های شاخص بنیاد بوده و پاییز امسال نیز تداوم دارد و نوجوانان با دریافت کارت نماز و شرکت در نماز جماعت مسجد، برنامه های آموزشی و فرهنگی از ثمرات مادی و معنوی آن استفاده می برند.

وی اضافه کرد: حضور ۳۰ تا ۴۰ روز نوجوانان در نماز جماعت و تداوم بر اقامه این فریضه موجب نهادینه شدن فرهنگ آن و ایجاد روح معنوی در این قشر می شود.

بنیاد خیریه فرهنگی المهدی(عج) اصفهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا