اخبارالبرز

شورای آموزش و پرورش استان البرز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان البرز، شورای آموزش و پرورش استان البرز با حضور عبداللهی استاندار البرز، حدادی نماینده مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام مرادی مدیرستاد اقامه نماز، فلاح معاون مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان، حجرگشت مدیرکل آموزش و پرورش و سایر اعضا و مسئولین استانی در سالن شهدای دولت استانداری البرز در روز شنبه دوازدهم خردادماه برگزار شد.

علی حجرگشت مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز در این نشست گفت: یاد و خاطره شهید بزرگوار شهید آیت الله رئیسی را گرامی می داریم؛ یکی از نقاط اصلی توجه این شهید بزرگوار به آموزش و پرورش بود و در حوزه آموزش و پرورش دستاوردهای بی نظیری به یادگار گذاشتند که تا سال ها به یاد می ماند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز ادامه داد: تغییر شرایط امتحانات نهایی مدارس و افزایش ضریب آن برای ورود به دانشگاه، یکی از میراث های ماندگار شهید رئیسی در آموزش و پرورش است. برای اولین بار پس از سال ها مرجعیت آموزشی دوباره به مدارس و کلاس درس بازگشتند و بر اساس تمامی آمار ها عدالت آموزشی ارتقا پیدا کرد.

در این نشست حجت الاسلام والمسلمین مرادی گفت: یکی از برنامه های موثر در اوقات فراغت دانش آموزان، برگزاری برنامه های عصرگاهی، اردوها و پاسخ به سوالات دانش آموزان در قالب پرسمان نسل نو با همکاری اداره کل آموزش و پرورش و ستاد اقامه نماز استان برگزار خواهد شد.

وی بیان داشت: دوره آموزشی برای امامان جماعت مدارس، معاونین پرورشی و منتخبین انجمن اولیاء و مربیان برگزار و همچنین مقرر شده است از اساتید مرکز تخصصی قم و بومی استان در طرح فراغت آموزش و پرورش استفاده شود.

عبداللهی استاندار البرز گفت: درخصوص اوقات فراغت دانش آموزان باید برنامه کلانی از وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شود و با توجه به ظرفیت ها و طرح های استان ها اجرایی شود.

وی افزود: شرایط آموزشی، پرورشی، اجتماعی و فرهنگی هر استان متفاوت است بنابراین باید برنامه های ابلاغی بومی سازی شود.نشست شورای آموزش و پرورش استان البرز برگزار شد نشست شورای آموزش و پرورش استان البرز برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا