اخبارالبرزحوزه ریاستمعاونت ‌برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی

اولین جلسه شورای اقامه نماز استان البرز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان البرز، اولین جلسه شورای اقامه نماز سال با ریاست استاندار و با حضور قائم مقام ستاد کشور، دبیر اقامه نماز در وزارت کشور، معاون برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز کشور، مدیر ستاد اقامه نماز استان، فرمانداران، اعضای شورای اقامه نماز و سایر مدعوین در روز یکشنبه مورخ نهم اردیبهشت ماه در سالن جلسات شهدای دولت استانداری برگزار شد.

این جلسه با تلاوتی چند از آیات قرآن کریم شروع شد و در ادامه حجت الاسلام والمسلمین مرادی مدیر ستاد اقامه نماز استان البرز ضمن خوش آمدگویی و تقدیر و تشکر از حضور مقامات کشوری، استانی و اعضای شورای اقامه نماز، ابراز امیدواری کرد: اینگونه جلسات منشاء و منبع خیر و برکت برای توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز باشد.

در ادامه مرادی از اعضای شورای اقامه نماز در خواست کرد ضمن تشریح اقدامات انجام شده در حوزه نماز درخصوص برنامه های پیش رو و آتی دستگاه خود گزارشی به شورا ارئه دهند.

در این نشست دبیر اقامه نماز وزارت کشور، استان البرز را مرکز تلاقی فرهنگ ها و قومیت ها دانست و اجرای اهداف ستاد را در این استان، موثر در کل کشور اعلام کرد.

وی از تصویب آیین نامه ترویج نماز کشور در هیات دولت خبر داد و گفت: در این آیین‌نامه ۱۹ دستگاه وظایف، تکالیف و مسئولیت های جدیدی پیدا کرده اند.

سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور تدوین سند راهبردی نماز در کشور را مورد اشاره قرار داد و خواستار اجرای برش استانی آن شد.

وی همچنین اهتمام و اقدامات عبداللهی استاندار البرز را در راستای ترویج نماز و اجرای اهداف ستاد را مورد تقدیر قرار داد و گفت: بر این باور هستم استاندارانی که نگرش و دغدغه‌های فرهنگی دارند در اجرا نیز موفق تر هستند.

زرهانی با بیان اینکه ارزیابی عملکرد ستاد کل و شوراهای استان ها مورد تاکید رئیس جمهور است، افزود: انتظار می رود شهرداری ها در جهت ایجاد بسترهای ترویج نماز همراهی بیشتری داشته باشند.

وی همراهی نماینده ولی فقیه در استان و ائمه معزز جمعه و جماعات را عاملی مهم در نیل به اهداف ستاد دانست و تاکید کرد حضور بزرگان استان در نمازهای جماعت ادارات و مدارس تاثیر بسزایی در شوق افراد به خواندن نماز بویژه جماعت دارد.

مهدیان معاون نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز کشور بیان کرد: آیین نامه جدید هیات وزیران که وظایف دستگاههای اجرائی را در خصوص نماز مشخص نموده باید مورد توجه قرار گیرد.

وی سپس در خصوص سوالی در مورد سامانه سجاده پاسخ داد که سیاست ستاد به سمت ارزیابی کیفی بجای کمی پیش می رود و به زودی طبق نظر کارشناسان این مهم اجرائی می شود.

بغدادی فرماندار شهرستان نظرآباد گفت: مدارس به عنوان اساسی ترین مرکز آموزش باید مورد توجه مسئولین فرهنگی به خصوص ستاد اقامه نماز قرارگیرد.

وی سپس در خصوص برنامه های اجرا شده برای مدارس سطح شهرستان گزارشی ارائه کرد.

در پایان عبدللهی استاندار البرز ضمن تقدیر و تشکر از حضور میهمانان به استان البرز و شرکت در شورای اقامه نماز استان، از مدیر ستاد خواست تا در جلسه آینده شورای اقامه نماز استان گزارش کامل و مبسوطی از اقدامات انجام شده در حوزه نماز استان را ارائه دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا