اخبارالبرزحوزه ریاست

جامعه اسلامی با رنگ و عطر قرآنی تعریف می‌شود

حجت الاسلام قرائتی با اشاره به اینکه درک قرآن در جامعه اسلامی بستر شکوفایی جامعه است گفت: مزه شیرین قرآن و دوست داشتن آن را باید در سطح وسیع و کلی جامعه در نظر داشته باشیم.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان البرز، حجت الاسلام محسن قرائتی با حضور در آیین اجلاس استانی نماز البرز در روز یکشنبه یکم بهمن ماه که با شعار با تمرکز بر نسل نو در تالار شهیدان نژاد فلاح کرج گفت: یکی از مهمترین ضروریات برای جامعه اسلامی امروز مسئله ترویج فریضه نماز است که در این خصوص شاهد غفلت متولیان امر هستیم.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور افزود: ایجاد زمینه اشتیاق به اقامه نماز باید با همت مربیان آموزشی و پرورشی همچنین پدران و مادران دلسوز برداشته شود.

وی با اشاره به اینکه درک قرآن در جامعه اسلامی بستر شکوفایی جامعه است توضیح داد: مزه شیرین قرآن و دوست داشتن آن را باید در سطح وسیع و کلی جامعه در نظر داشته باشیم.

حجت الاسلام قرائتی مطرح کرد: پرداخت زکات از مصداق های قبولی نماز است دین ما وابسته به نماز و نماز نیز به زکات وابسته است.

به گفته وی، تمامی مسئولان اعم از روحانیت همانند شهید نواب صفوی و دیگران همچون شهید رجایی عز جدی برای برنامه های محوری با رویکرد قرآن داشته باشند.

وی با اشاره به اهمیت اقامه نماز در مساجد، مدارس به ویژه دانشگاه ها بیان کرد: مال و اولاد زینت انسان است زمانی که به مسجد می رود فرزندان خود را نیز همراه کنید.

حجت الاسلام قرائتی با بیان این مطلب که دستگاه های اجرایی به ویژه کمیته امداد باید رنگ دینی به خدمات خود دهند، کمک ها و اقدامات این نهاد باید با محوریت مسجد اعطاء شود.

وی با ذکر جمله ای از امام رضا(ع) که می فرمایند: اگر می خواهید به سراغ علم بروید به سراغ قرآن بروید قرآن کریم را بخوانید، تجوید بخوانید که تفسیر قرآن را بدانید.

منبع: خبرگزاری شبستان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا