اخبارالبرز

جلسه شورای اقامه نماز استان البرز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان البرز، جلسه شورای اقامه نماز استان با حضور معاون استاندار و جمعی از مدیران و دبیران در روز پنجشنبه سی ام شهریور ماه در سالن شهدای استانداری برگزار شد.

در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین مرادی از حدادپور معاون استاندار البرز جهت همکاری های وی در امر نماز تقدیر و تشکر ویژه ای داشت.

مرادی گفت: نماز یکی از مهم‌ترین اموری است که ضرورت آن همیشه احساس می‎ شود، اما این ضرورت امروز بیش از گذشته است و نماز خواندن باید در عملکرد انسان تأثیرگذار باشد تا دیگران نیز به توصیه‌های آن فرد نمازگزار عمل کنند.

وی راجع به اهمیت نماز جماعت در ادارات، با تاکید بر لزوم استفاده از ابزار تشویقی در دستگاه‌های اجرایی، گفت: تشکیل کمیته‌ای برای سرکشی به ادارات و مشخص شدن ادارات فعال در امر اقامه نماز جماعت و تشویق مسئولان و فعالان امر اقامه نماز دستگاه‌ها امری ضروری است.

مرادی بیان کرد: دستگاهها و نهادهایی که مستقیما با امر نماز مرتبط هستند فرصت خوبی برای خدمت به نماز دارند و نهادهایی همچون شهرداری ها و استانداری می توانند برای کمک به ترویج فرهنگ اقامه نماز شرایط و امکانات و نمازخانه های مناسبی را ایجاد کنند است.

در این جلسه خان محمدی دبیر ستاد اقامه نمازدر آموزش و پرورش استان از مدیرستاد اقامه نماز و همکاران، بخاطر همکاری های خوب وی در برگزاری دوره های متفاوت در امر نماز مانند طرح مبین و… تقدیر و تشکر کرد.

خان محمدی گفت: کیفیت برنامه ریزی در مدارس، زمان اجرای نماز ، مدت اجرا، فراهم آوردن شرایط برای حضور دانش آموزان بر شکوه نماز جماعت می افزاید.

و در حسن ختام جلسه حدادپور معاون استاندار جمع بندی از جلسه شورای اقامه نماز داشت و از مدیر ستاد اقامه نماز تشکر کرد و گفت: اقامه نماز از اصلی ترین برنامه های دینی است که هر مسلمانی دست کم در شبانه روز پنج مرتبه بدان همّت می گمارد و پایبندی خویش را به این عبادت نشان می دهد.

وی افزود:  نماز جماعت بدین منظور تأکید شده است که اخلاص و توحید و اسلام و عبادت خدا هویدا، علنی و مشهور باشد تا حجت خدا بر اهل شرق و غرب عالم بروز نماید و نیز منافق و سبک کننده نماز به آنچه اقرار کرده اند عمل کنند، افزون بر آن، نماز جماعت بر نیکی و تقوا مساعدت می کند و مانع بسیاری از گناهان می شود.

شورای اقامه نماز استان البرز برگزار شد شورای اقامه نماز استان البرز برگزار شد شورای اقامه نماز استان البرز برگزار شد شورای اقامه نماز استان البرز برگزار شد شورای اقامه نماز استان البرز برگزار شد

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا