اخبارالبرز

همایش دوره سلامت معنوی در البرز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان البرز، دوره آموزشی ویژه پرستاران و بیماران با عنوان ”سلامت معنوی” با حضور تعدادی از پرستاران، بهیاران و پرسنل درمانی در دانشکده علوم پزشکی روز هشتم خرداد ماه برگزار شد.

این دوره در خصوص احکام نماز خاص بیماران از جمله وضو، تیمم، وضوی جبیره ای، تیمم نیابتی و … در شرایط اختیاری و اضطراری و نیز طریق اقامه نماز با توجه به وضعیت های مختلف بیمار به صورت تئوری و عملی به تفصیل برای شرکت کنندگان توسط دکتر اصغر قربانی متخصص اطفال و نوزادان و هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و استاد نمونه ستاد اقامه نماز کشور تبیین و تشریح گردید.

در ابتدای این کارگاه آموزشی، حجت الاسلام والمسلمین مرادی مدیر ستاد اقامه نماز استان ضمن خوشامدگویی به حاضران در این دوره، پیرامون بعضی از بیماری های روان تنی صحبت کرد و بیان کرد: با یاد خدا، توجه به ذکر خدا و توجه به معاد میشود این بیماری را کنترل و برطرفش کرد.

هدف از برگزاری این دوره، توجه بخشی به نقش معنویت و نماز در بهبود وضعیت بیماران، آموزش عملی آداب و احکام نماز در بین بیماران در شرایط مختلف جسمی، ترویج اقامه نماز ، آموزش و توانمندسازی پرستاران و بهیاران در زمینه احکام نماز بیماران، الگوسازی بیمارستان نمازی و تعمیم آن در بین مراکز درمانی استان برگزار گردید.

قربانی مدرس دوره با استفاده از وسایل کمک آموزشی و بیمارستانی اقدام به آموزش احکام نماز بیماران نمود که با این شیوه شرکت کنندگان بطور ملموسی با احکام نماز بیماران آشنا شدند که با توجه به نظر سنجی های احصاء شده از شرکت کنندگان در این دوره مورد استقبال فراوان حضار قرار گرفت.

همایش دوره سلامت معنوی در البرز برگزار شد همایش دوره سلامت معنوی در البرز برگزار شد همایش دوره سلامت معنوی در البرز برگزار شد همایش دوره سلامت معنوی در البرز برگزار شد همایش دوره سلامت معنوی در البرز برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا