ایلام

عملکرد سه ماهه سوم سال ۱۴۰۱ ستاد اقامه نماز استان ایلام تشریح شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، فیض اله رضایتی مدیر ستاد اقامه نماز استان در مصاحبه با روابط عمومی عملکرد سه ماه سوم ستاد در حوزه‌های مدیریتی تمهیدی، نظارت و ارزیابی، فرهنگ و آموزش و روابط عمومی را تشریح کرد.

رضایتی در ابتدای مصاحبه به تشریح عملکرد مدیریتی پرداخت و گفت: با توجه به شروع سال تحصیلی جدید و لزوم برگزاری دوره ها و نشست های نمازی، دیدار های با مدیرکل و معاونین آموزش و پرورش استان برگزار شد. در همان ابتدای سال زنگ نماز در تمامی مدارس استان به صدا در آمد و در ادامه این سه ماه نشست‌های دانش آموزی به صورت منظم برگزار شد.

عملکرد سه ماهه سوم سال ۱۴۰۱ ستاد اقامه نماز استان ایلام

وی با بیان اهمیت تقدیر و تشکر از ترویج دهندگان نماز اشاره کرد: در این سه ماهه از مدیران و دبیران دستگاه‌هایی که توانسته بودند در ارزیابی عملکرد سال ۱۴۰۰ ستاد اقامه نماز رتبه شایسته تقدیر را کسب کنند تقدیر شد. همچنین از دستگاه‌هایی که رتبه شایسته تقدیر ویژه را کسب کرده‌اند در اجلاس استانی نماز تقدیر خواهد شد.

عملکرد سه ماهه سوم سال ۱۴۰۱ ستاد اقامه نماز استان ایلام

عملکرد سه ماهه سوم سال ۱۴۰۱ ستاد اقامه نماز استان ایلام

عملکرد سه ماهه سوم سال ۱۴۰۱ ستاد اقامه نماز استان ایلام

رضایتی به اقدامات استان در ایام اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: ستاد اقامه نماز استان با حمایت استاندار و نماینده ولی فقیه در استان در ایام اربعین با بازدید های دوره‌ای و گزارشگیری و رفع نواقص اماکن اقامه نماز توانست به نحو خوبی از زائرین اباعبدالله الحسین میزبانی کند.از این رو ستاد اقامه نماز کشوری به رسم یادبود لوح تقدیر و هدیه ای را برای تقدیر از استاندار و نماینده ولی فقیه در استان ارسال کرد که  طی مراسمی به آنها اهداء شد.

گزارش عملکرد 3 ماهه سوم سال 1401 ایلام گزارش عملکرد 3 ماهه سوم سال 1401 ایلام

مدیر ستاد اقامه نماز استان در ادامه به تشریح عملکرد فرهنگی استان پرداخت و گفت: در این سه ماهه دوره‌ها و نشست‌های گوناگون برگزار شده است و تمامی شهرستان‌ها را شامل می شود. یکی از این برنامه‌های شاخص فرهنگی در این سه ماهه، جشنواره نماز کلید بهشت بود که با مشارکت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان برگزار شد. این جشنواره بیش از ۵۰۰ نفر شرکت کننده داشت و ۴۵۱ اثر مورد داوری قرار گرفت و در ادامه آثار برای رقابت در جشنواره فجرتافجر در سامانه جشنواره بارگذاری شد.

گزارش عملکرد 3 ماهه سوم سال 1401 ایلام گزارش عملکرد 3 ماهه سوم سال 1401 ایلام

گزارش عملکرد 3 ماهه سوم سال 1401 ایلام

وی افزود: با توجه به بازگشایی مدارس و امکان برگزاری جلسات حضوری ، دوره‌ها و نشست‌های متعددی با مشارکت آموزش و پرورش استان انجام شده است . همچنین در شهرستان‌ها نشست‌های دانش آموزی و دانشجویی با موضوع نماز و با تدریس مدرسین و ائمه جمعه شهرستان برگزار شده است.

گزارش عملکرد 3 ماهه سوم سال 1401 ایلام گزارش عملکرد 3 ماهه سوم سال 1401 ایلام

گزارش عملکرد 3 ماهه سوم سال 1401 ایلام

این مقام مسئول در ادامه به تشریح عملکرد حوزه نظارت و ارزیابی پرداخت و گفت : با توجه به اهمیت نظارت و سرکشی به ادارات، بازدید‌های حضوری بصورت روزانه در دستور کار قرار گرفته است به نحوی که حدودا هفته‌ای ۱۰ بازدید از ادارات صورت پذیرفته است. این بازدیدها گاهاً با اعلام قبلی و حضور در نماز جماعت آن دستگاه و گاهاً بدون اطلاع و به صورت نامحسوس بوده است.

رضایتی با اشاره به لزوم آموزش و توجیه دبیران اشاره کرد و گفت: شیوه نامه‌ها و توافق نامه‌ها باید برای دبیران بصورت بند به بند آموزش داده شود. در این راستا یک نشست آموزشی برگزار و از تمامی دبیران شورای اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی دعوت بعمل آمده و آموزش‌های لازم انجام شد.

گزارش عملکرد 3 ماهه سوم سال 1401 ایلام

در ادامه مدیر ستاد اقامه نماز استان در خصوص عملکرد روابط عمومی این ستاد به بحث پرداخت و گفت: این حوزه در سه ماهه سوم سال ۱۴۰۱ عملکردی مناسب داشته و با ایجاد بانک اطلاعاتی و با پوشش خبری فعالیت‌های ستاد،بازتابی گسترده از این فعالیت‌ها را ارائه داده است.همچنین با دعوت از اصحاب رسانه و صداسیما در مناسبت‌های ستاد، باعث نشر حداکثری وقایع صورت گرفته توسط این ستاد شده است.

در پایان مدیر استان در تشریح عملکرد خیرین مسجد ساز گفت: با تلاش همکاران مسجدهای مستعد و نیازمند به کمک‌های مالی شناسایی و به خیرین مسجد ساز کشور معرفی شده است. همچنین با شناسایی گروه‌های جهادی، نیازهای مساجدی که به نیرو کار و ساخت و ساز نیاز داشته‌اند نیز بر طرف شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا