کرمان

برنامه ثانیه های انس با موضوع نماز در رادیو رفسنجان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمان، به منظور ترویج و گسترش فرهنگ نماز برنامه ثانیه های انس در رادیو رفسنجان توسط حجت الاسلام حسینی دبیر ستاد اقامه نماز اجراء شد.

این طرح در برنامه به وقت نماز رادیو طی دوازده جلسه و هر جلسه به مدت سه الی چهار دقیقه انجام شد و مطالب در دو محور قدم های لازم برای تقرب به حق،لذت عبادت و انس با خالق و اقسام عبادت بود.

حجت الاسلام حسینی در این برنامه  گفت: قدم های لازم برای تقرب به حق،لذت عبادت و انس با خالق باید جهت لذت هرچه بیشتر از عبادت پنج گام اساسی را رعایت کرد.

وی اولین گام را خانه تکانی و زدودن زنگارها و ناخالصی ها از دل دانست و دومین گام را ابراز محبت و جبران الطاف بیکران الهی و سپاسگذاری از نعمت ها بیان کرد.

وی  گام بعدی را همراهی در قهر و آشتی باخالق بیان کرد و گفت : کسی که ادعای دوستی با خدا را دارد باید از خلیفه خدا پیروی نماید و با دشمنان خدا پیوند دوستی برقرار نکند و شیطان را از خود براند.

دبیر ستاد اقامه نماز رفسنجان گام های بعدی را دوری از گناه و پرهیز از معاصی که معارض با بندگی خدا است و همچنین توبه و بازگشت را که رشته محبت با خدا را از نو گره می زند عنوان کرد.

حسینی افزود: بالاترین عبادات نماز است و اقسام عبادات را بر اساس انگیزه ها و نیات به عبادت تقلیدی ، عبادت رفع تکلیفی ، عبادت از روی ترس ، عبادت به شوق بهشت ، عبادت آگاهانه و عاشقانه که حجت الاسلام حسینی بهترین نوع عبادت را عبادت آگاهانه و عاشقانه تقسیم می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا