اخباراردبیل

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان انگوت برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اردبیل، جلسه شورای اقامه نماز شهرستان انگوت روز چهارشنبه دوازدهم مهرماه با حضور عبدی مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل، حجت الاسلام و المسلمین صادق قدرتی امام جمعه، فتاحی فرماندار و سایر اعضاء در محل فرمانداری این شهرستان برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام و المسلمین رواجی دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان انگوت ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های نمازی انجام شده به تشریح وضعیت اقامه نماز در این شهرستان پرداخت.

حجت الاسلام و المسلمین قدرتی امام جمعه شهرستان انگوت در جلسه شورای اقامه نماز این شهرستان طی سخنانی اظهار داشت: اصلی ترین نیاز جامعه امروز، کار جهادی در تبلیغ نماز می باشد زیرا هر اندازه که نماز های جماعت باشکوه و پر رونق برگزار شود به همان میزان برکات و ثمرات آن شامل حال جامعه خواهد شد و از وقوع بسیاری از مفاسد جلوگیری خواهد نمود.

فتاحی فرماندار شهرستان انگوت هم در این جلسه ضمن تقدیر از فعالیت های انجام شده توسط ستاد اقامه نماز در این شهرستان؛ آمادگی کامل فرمانداری و ادارات شهرستان را جهت همکاری با ستاد در راستای اجرای برنامه های فرهنگی آموزشی و تبلیغی نماز در سطح شهرستان اعلام کرد.

در ادامه عبدی مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل طی سخنانی با اشاره به اهمیت نماز اول وقت در سیره ائمه معصومین علیهم السلام و یادآوری اقامه نماز خونین امام حسین “ع” و یارانش در روز عاشورا، ابراز امیدواری کرد که انشاءالله روزی فرا برسد در جامعه اسلام مان شاهد باشیم  همگان نماز را در اول وقت و در مسجد و به جماعت اقامه می کنند.

وی با اشاره به برگزاری سی امین اجلاس سراسری نماز در استان زنجان با موضوع ” نماز و نسل نو با تمرکز بر نقش مدرسه ، دانشگاه و مسجد “ اظهار داشت: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری، همه مسئولان در نظام اسلامی باید امکانات گسترده خود را در دعوت به نماز بگذارند و اقامه نماز یک مسئولیت همگانی است.

عبدی در ادامه با اشاره به تفاهمنامه منعقده وزارت کشور و ستاد اقامه نماز و بخشنامه ۱۵ ماده ای وزیر کشور، وظایف فرمانداران در قبال عملیاتی نمودن مفاد این تفاهمنامه و دستورالعمل را یادآور شد و بر ضرورت تشکیل منظم جلسات شورای اقامه نماز شهرستان، برگزاری اجلاس شهرستانی نماز، بازدید و حضور در نماز جماعت ادارات، مدارس، دانشگاه ها ؛ بررسی وضعیت نمازخانه های بین راهی؛ ترغیب مدیران ادارات جهت حضور در صفوف نمازهای جماعت و تجلیل از فعالان نماز در شهرستان تاکید کرد.

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان انگوت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا