آذربایجان غربیاخبار

حضور مدیر ستاد اقامه نماز آذربایجان غربی در شبکه استانی صدا و سیما

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز آذربایجان غربی، حجت الاسلام و المسلمین پناهی، مدیر ستاد اقامه نماز استان، در شبکه استانی صدا و سیمای آذربایجان غربی و برای تببین اهمیت نماز، عوامل موثر سستی در نماز و همچنین اقدامات ستاد اقامه نماز استان در دهه ترویج معارف نماز و نیم سال اخیرچهارشنبه، دوم شهریور ماه حضور یافت.

مدیر ستاد اقامه نماز در این برنامه به بیان اهمیت نماز از ابعاد مختلف مانند: اهمیت نماز در قرآن، روایات، از منظر بزرگان و عالمان دینی و … پرداخته و پس از آن به شرح عوامل موثر و علل سستی و بیحالی در نماز از منظر دعای ابوحمزه ثمالی در کلام امام سجاد علیه السلام پرداخت.

پناهی در مورد دهه ترویج معارف نماز گفت: دهه ترویج معارف نماز از سال گذشته و بمنظور توجه و تمرکز بیشتر بر اهمیت اقامه نماز و احیای آن نامگذاری شده و از بیست و یکم تا سی ام مرداد ماه فعالیت های نمازی ستاد اقامه نماز و ادارات نیز با فرا رسیدن این دهه افزایش میبابد. از جمله فعالیت های ستاد اقامه نماز استان در این دهه میتوان به اطلاع رسانی و ارسال پیشنهادات و آمادگی ستاد اقامه نماز جهت اجرای برنامه های نمازی در ادارات، همکاری و اجرای نمایشگاه تابلوهای نمازی، همکاری گسترده در مسابقه سراسری کتابخوانی نماز در سیره و سخن امام رضا علیه السلام، برگزاری مسابقه عکاسی لنز نماز و … اشاره کرد.

وی افزود: از فروردین ماه سال جاری مسئولیت مدیریت ستاد اقامه نماز به بنده محول شد، ستاد استان فعالیت های متنوعی در امور مختلف نمازی اجرا کرده است. از جمله این فعالیت ها میتوان به آسیب شناسی ضعف نامز در ادارات و دستگاه های اجرایی استان، بازدید و پیگیری مشکلات نمازخانه های ادارات، شناسایی و پیگیری مشکلات نمازخانه های بین راهی مانند نامناسب بودن وضع بهداشتی نمازخانه، سرویس های بهداشتی و یا بسته بودن نمازخانه ها حتی در مواقع نماز، حضور فعال و بازدید های مستمر از مسیر زوار اربعین و پیگیری مشکلات مربوط به خدمات رسانی، رفاه و اقامه نماز زوار اربعین حسینی از پایانه مرزی تمرچین و … اشاره کرد.

حضور مدیر ستاد اقامه نماز آذربایجان غربی در صدا و سیمای آذربایجان غربی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا