اخبارایلام

از فعالین نماز جهاد کشاورزی شهرستان ایلام تقدیر شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، مراسم تقدیر از فعالین نماز جهاد کشاورزی شهرستان ایلام با حضور فیض اله رضایتی مدیر ستاد اقامه نماز استان ایلام و سعید طاهری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان در روز یکشنبه دهم دی ماه برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، طاهری با اشاره اهمیت اقامه نماز جماعت به حضور فعال کارکنان این دستگاه در نماز جماعت اشاره کرد و گفت: در جامعه اسلامی هیچ چیزی با اهمیت تر از نماز نیست و هرکدام از ما به عنوان یک مسلمان و کسی که در جامعه اسلامی زندگی می‌کند این وظیفه شرعی را داریم که در نماز جماعت شرکت کنیم. الحمدلله کارکنان این دستگاه حضور فعالی در نماز جماعت دارند و این حضور به صورت قلبی و دائمی می‌باشد.

در ادامه مراسم تقدیر از فعالین نماز جهاد کشاورزی شهرستان حجت الاسلام والمسلمین روح الله طهماسبی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در جهاد شهرستان ضمن عرض خوشامد خدمت حاضرین در جلسه، اقامه نماز را وظیفه ذاتی مسلمانان دانست و گفت: ما هیچ چیزی بالاتر از نماز نداریم. همانگونه پیامبر عظیم الشأن اسلام  می‌فرمایند أَوَّلُ مَا یُحَاسَبُ اَلْعَبْدُ اَلصَّلاَهُ فَإِنْ قُبِلَتْ قُبِلَ مَا سِوَاهَا وَ إِنْ رُدَّتْ رُدَّ مَا سِوَاهَا. بحمدلله کارکنان این دستگاه در نماز جماعت و سایر برنامه‌های فرهنگی حضور پررنگی دارند اما انتظار ما بیشتر از این است.

فیض اله رضایتی مدیر ستاد اقامه نماز استان ایلام با اشاره به هدف خلقت انسان از دیدگاه قران گفت: خداوند متعال در قران هدف خلقت انسان را بیان می‌کند و می‌فرماید «یٰا أَیُّهَا الْإِنْسٰانُ إِنَّکَ کٰادِحٌ إِلىٰ رَبِّکَ کَدْحاً فَمُلاٰقِیهِ» اى انسان! تحقیقاً تو با سختى و تعب خودت را به سوى پروردگارت مى‌کشانى، و سپس وى را ملاقات خواهى نمود. همه ما با تمام اعمال و رفتارمان بالاخره به ملاقات خدا می‌رویم. حال باید از خود بپرسیم که برای ملاقات خدا چه داریم؟. ما انسان‌ها دو حالت داریم. یا خود را برای این ملاقات آماده می‌کنیم و یا اینکه این امر را پشت گوش می‌اندازیم که در نهایت ضررش به خود ما بر می‌گردد. هدف اساسی خلقت ما ملاقات با خداست و همه ما باید خود را برای این ملاقات آماده کنیم.

مدیر ستاد اقامه نماز استان در پایان مراسم تقدیر از فعالین نماز جهاد کشاورزی شهرستان افزود:: خداوند متعال می‌فرماید و «رِضْوانٌ مِنَ اللَّهِ أَکْبَرُ» یعنی بالاترین نعمت من، رضایت من است. در این ملاقات با خدا وسایلی هستند که بستر این ملاقات را فراهم می‌کنند که بالاترین آن‌ها نماز است. نماز کلید همه‌‍ اعمال ماست و لازمه رسیدن به ملاقات خدا نماز است. خداوند می‌گوید که بشتاب به سوی بهرین عمل که نماز است. این ما هستیم که باید به این دعوت لبیک گفته و به سمت خدا برویم.

در پایان این مراسم از فعالین نماز اداره کل جهاد کشاورزی شهرستان ایلام با اهداء لوح تقدیر شد.

از فعالین نماز جهاد کشاورزی شهرستان ایلام تقدیر شداز فعالین نماز جهاد کشاورزی شهرستان ایلام تقدیر شداز فعالین نماز جهاد کشاورزی شهرستان ایلام تقدیر شد از فعالین نماز جهاد کشاورزی شهرستان ایلام تقدیر شد از فعالین نماز جهاد کشاورزی شهرستان ایلام تقدیر شد از فعالین نماز جهاد کشاورزی شهرستان ایلام تقدیر شد از فعالین نماز جهاد کشاورزی شهرستان ایلام تقدیر شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا