اخبارکردستان

از فعالان نماز شرکت سیمان کردستان تقدیر شد

مدیر ستاد اقامه نماز استان کردستان: کسی که به درستی اهل نماز باشد همانطوری که قرآن وعده داده است از نادرستی ها، زشتی ها و بدکاری ها دوری خواهد کرد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کردستان، هجدهم دی ماه با حضور اکبر عظیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان، آیین تقدیر از فعالان و برگزیدگان نماز شرکت سیمان کردستان برگزار شد.

در این مراسم مدیر کارخانه سیمان استان کردستان(شهر بیجار) ضمن خیر مقدم به مدیر ستاد اقامه نماز استان و همراهان گزارشی ار اقداماتی که در خصوص توسعه و ترویجف فرهنگ اقامه نماز در شرکت سیمان ازائه کرد.

وی گفت: با فراهم کردن امام جماعت، نمازخانه مناسب و وضوخانه های مرتب امکانات لازم  برای اقامه نماز کارکنان شرکت سیمان فراهم شده و هر روز نماز جماعت اقامه می شود.

مدیر کارخانه سیمان افزود: هرچند که شرکت سیمان یک محیط تولیدی است و کار در آن جزو مسائل سخت و زیان آور است اما از انجام کارهای فرهنگی بویژه بحث نماز غفلت نکردیم و هرچند مدت یکبار از فعالان نماز هم تقدیر می شود.

در ادامه مسئول اقامه نماز شرکت سیمان گزارشی از شرکت کنندگان در مسابقه کتابخوانی با عنوان نماز ارائه کرد و گفت: در این مسابقات بیش از دویست نفر شرکت کردند و امروز نفرات برگزیده مورد تقدیر قرار می گیرند.

در ادامه عظیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان  از زحمات مدیران و مسئولین شرکت سیمان و همه پرسنل و کارکنان در امر تولید سیمان که یکی از نیاز های مهم جامعه است و در راستای رونق تولید زحمت می کشند تشکر کرد و گفت: خیلی خوشحال هستم که امروز در جمع شما عزیزان زحمت کش می باشم و خوشحالتر اینکه جلسه ای که امروز تشکیل شده است بخاطر نماز و تقدیر از فعالان و برگزیدگان نماز می باشد.

وی افزود: بحث نماز یکی از واجبات دین است، در ادیان مختلف پیامبران بر اهمیت نماز تاکید کردند و دین مبین اسلام، قرآن و پیامبر اسلام(ص) و سایر پیشوایان دین اهمیت و جایگاه ویژه ای برای نماز قائل هستند چون نماز؛ ارتباط بدون واسطه با خداوند تبارک و تعالی است و بی تردید کسانی که ارتباط خالصانه با خداوند داشته باشند علاوه بر تامین خیر دنیا و آخرت برای خودشان؛ انسان های مفید، موثر و خدمت گزار برای کشور و جامعه خواهند بود چرا که نماز باعث می شود انسان منظم باشد، اهمیت زمان را بداند و جدیت و پشتکار لازم را داشته باشد.

عظیمی گفت: شخص نمازخوان در محیط کاری خود برای پیشبرد برنامه ها و ماموریت های سازمانی تلاش خواهد کرد چون معتقد است حقوقی که به او پرداخت می شود باید پاکیزه و حلال باشد و در مقابل این حقوق به وظایف خود درست عمل کند و با گشاده رویی از ارباب رجوع استقبال و کارهای آن ها را در سریع ترین زمان ممکن انجام دهد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان افزود: کسی که به درستی اهل نماز باشد همانطوری که قرآن وعده داده است از نادرستی ها، زشتی ها و بدکاری ها دوری خواهد کرد و نه تنها به فکر سوء استفاده و اختلاس نخواهد بود بلکه با تمام وجود و در کمال صداقت تلاش می کند که اداره محل خدمتش در انجام ماموریت ها و رسالت ها موفق باشد.

عظیمی با اشاره به محدود بودن فرصت های خدمت و مسئولیت ها اظهار داشت: باید از تمام ظرفیت ها و اختیاراتی که که در اختیار داریم همانطور که قرآن کریم در آیه ۴۱ سوره حج فرموده؛ «الَّذینَ إِنْ مَکَّنَّاهُمْ فِی الْأَرْضِ أَقامُوا الصَّلاهَ»  در جهت توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه اکثریت کارکنان شرکت سیمان را جوانان تشکیل می دهند گفت: نسل جوان آملادگی لازم برای کاشتن بذر معنویت بویژه انس با نماز را دارد لذا باید با انجام کارهای فرهنگی و تبلیغی زمینه های لازم برای مانوس شدن این عزیزان با نماز را فراهم کنیم و علاوه بر کارکنان برای خانواده های آنان و همچنین برای ارباب رجوع نیز کارهای فرهنگی و تبلیغی مناسبی در حوزه جذب به نماز انجام دهیم که قطعا اگر ما برای نماز تلاش کنیم خداوند به عمر و زندگی ما برکت خواهد داد.

لازم به ذکر است در پایان این مراسم ضمن اهدای جوایز به خادمان نماز و برگزیدگان مسابقات کتابخوانی، مدیر ستاد اقامه نماز استان به اتفاق مدیران شرکت سیمان با حضور بر مزار شهید گمنام به ادای احترام و قرائت فاتحه پرداختند و سپس با حضور در نمازخانه شرکت سیمان نماز جماعت اقامه شد.

از فعالان و برگزیدگان نماز شرکت سیمان کردستان تقدیر شد از فعالان و برگزیدگان نماز شرکت سیمان کردستان تقدیر شداقامه نماز جماعت در شرکت سیمان کردستان با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان مدیر ستاد اقامه نماز استان به اتفاق مدیران شرکت سیمان با حضور بر مزار شهید گمنام به ادای احترام و قرائت فاتحه پرداختند مدیر ستاد اقامه نماز استان به اتفاق مدیران شرکت سیمان با حضور بر مزار شهید گمنام به ادای احترام و قرائت فاتحه پرداختند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا