اخبارکهگیلویه و بویراحمد

از فعالان نماز در شهرستان کهگیلویه تجلیل شد

پیش اجلاس نماز شهرستان کهگیلویه با حضور امام جمعه دهدشت،دبیر ستاد اقامه نماز، مسئولان شهرستانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کهگیلویه وبویر احمد، کارگاه توانمندسازی و پیش اجلاس نماز شهرستان کهگیلویه با حضور امام جمعه دهدشت،دبیر ستاد اقامه نماز، مسئولان شهرستانی ،معاونان پرورشی و مربیان پرورشی پنج شنبه بیست ویکم دی در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

امام جمعه شهرستان کهگیلویه در پیش اجلاسیه نماز شهرستان کهگیلویه به پیشینه عبادت و نماز در ایران باستان پرداخت و گفت: در آیین قدیمی ایران قبل از اسلام نماز وجود داشت و در طول تاریخ ایرانی ها تنها انسان های موحد بودند که هیچ وقت بت پرستی نکردند.

وی در خاطرنشان کرد: ما حداقل ۶۵۰۰ سال قبل میلاد مسیح نماز می خواندیم و هیچ سندی مبنی بر بی دینی ما وجود ندارد.

حجت‌الاسلام وحدانی فر: نماز در تمام ادیان مختلف وجود داشت و مختص دین اسلام نبود و ایرانیان بخشی از ساعات شبانه روز را به مسئله نماز و عبادت می پرداختند.

وی در ادامه به تشریح نماز در سایر ادیان الهی پرداخت و به مشکلات و سختی های نماز در دین یهودیت اشاره کرد.

وحدانی فر احکام شریعت و فقهی دین یهودیت را به دیدن اسلام نزدیک خواند و گفت ما از دین آن را قبول داریم و انجام می دهیم که برای ما هزینه و سختی نداشته باشد.

امام جمعه دهدشت ضعف در مطالعه نماز را منجر به اهتمام نداشتن در نماز خواند و گفت: خیلی از مباحثی که از آن دفاع می کنیم نشان از عدم آگاهی ما درباره آن موضوع است و در خصوص نماز، نداشتن مطالعه سبب سبک شمردن نماز می شود.

وحدانی فر تصریح کرد: دانش آموزان به گردن ما حق دارند و ما به عنوان معلم وظیفه داریم احکام دین را بدانیم و به نحو مطلوبی به آن‌ها انتقال دهیم.

حجت‌الاسلام مجید بهادری در این اجلاس به چیستی، چرایی و چگونگی نماز پرداخت و گفت: نماز بهترین وسیله برای رشد و احیاء شخصیت انسان است. وی در خصوص چیستی نماز، گفت: نماز رعایت ادب عبودیت است.

بهادری در راستای اینکه چرا نماز بخوانیم، بیان کرد: خداوند نماز را آفرید تا انسان را از تکبر دور کند و در نماز قرآن بخواند.

وی افزود: تمام قرآن کریم در سوره حمد گرد آمده است.

وی در ادامه به چگونه نماز خواندن اشاره کرد و از طهارت، قبول و کمال به عنوان سه شرط نماز خواندن نام برد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کهگیلویه از بازداشتن انسان از گناه، از بین بردن گناهان، سبب آرامش و تقویت ایمان به عنوان چهار خاصیت مهم نماز از منظر قرآن یاد کرد.

حجت‌الاسلام بهادری از خراب شدن زندگی، اتصال به شیطان، ضعف عقل و جهنمی شدن به عنوان چهار ضرر ترک نماز نام برد.

الیاس آذرکمان معاون پرورشی و تربیت بدنی هدف از برگزاری این اجلاسیه را توانمندسازی و ارتقاء سطح آگاهی دبیران الهیات عنوان کرد.

وی به اهمیت مسئله نماز در سطح مدارس پرداخت و تاکید کرد: برپایی نماز و اجرای آن در مدارس موجب رشد و شکوفایی معنوی و نزدیک شدن دانش آموزان با پروردگار می شود.

آذرکمان گفت: ما به عنوان معاون و مربی پرورشی باید الگوهای خوبی برای دانش آموزان باشیم تا بتوانیم دانش آموزان را با خود همراه کنیم‌.

وی در ادامه افزود:برقراری ارتباط سازنده، خوش اخلاقی، درک موقعیت دانش آموزان ، عطوفت و مهربانی با دانش آموزان از ویژگی های یک پیش نماز خوب است.

معاون پرورشی و تربیت بدنی نقش سازنده والدین را یاد آور شد و گفت:والدین الگوی ملموس و خوبی برای دانش آموزان هستند و به کیفیت بخشی نماز کمک می کنند.

وی همچنین همکاران و سایر دبیران و معلمان را به اقامه نماز در مدارس دعوت نمود و گفت:دبیران و معلمان الگوهای بسبار خوبی برای دعوت دانش آموزان به نماز هستند.

 این پیش اجلاسیه که  با همکاری ستاد اقامه نماز شهرستان برگزار شد  از فرهنگیان و دانش آموزان دارای مقام های کشوری،استانی و شهرستان در مسابقات قرآن،عترت و نماز تجلیل به عمل آمد.

پیش اجلاسیه نماز در شهرستان کهگیلویه

 

پیش اجلاسیه نماز در شهرستان کهگیلویه پیش اجلاسیه نماز در شهرستان کهگیلویه

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا