اخبارلرستان

شورای اقامه نماز اداره کل غله استان لرستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان لرستان، شورای اقامه نماز اداره کل غله استان با حضور حجت الاسلام والمسلمین چراغی و دیگر اعضا این مجموعه با موضوع تقدیر از فعالان امر اقامه نماز در تاریخ سوم آبان ماه برگزار شد.

مدیرستاد اقامه نماز در خصوص تقدیر از فعالان امر اقامه نماز اظهار داشت: امر نماز به عنوان یکی از مهمترین مختصات دین اسلام به شمار می رود و در تمامی ادیان دیگر نیز مورد توجه بوده و تمامی پیامبران برای آن سرمایه گذاری ویژه کرده اند که این نشان دهنده اهمیت فریضه نمار در همه ادیان است.

وی گفت: نماز نخستین امر واجبی بوده که در اسلام از آن رونمایی و بقیه واجبات با توجه به شرایط جامعه و به تدریج بر مسلمانان واجب شد و نماز وسیله تقرب بنده به خداوند متعال، تجلی روح بندگی و موجب پاکی و طهارت روح و جان انسان هاست و به مثابه شستشوی وجود در چشمه سار زلال عبودیت است که در شبانه روز در پنج نوبت در فریضه نماز صورت می پذیرد.

چراغی عنوان کرد: فریضه نماز در ادارات به عنوان یک عامل بازدارنده از گناه و همچنین رعایت اخلاق سازمانی و سلامت اداری تاثیر بسزایی دارد و اگر به دنبال جامعه‌ای نماز خوان، نمازی، کارآمد و با نشاط دینی هستیم باید همگی نسبت به نماز اهتمام ویژه داشته باشیم، در جامعه نمازی، تنها هدف خواندن نماز نیست بلکه باید به آثار و کارکرد‌های نماز در این جامعه توجه شود.

برگزاری شورای اقامه نماز اداره کل غله استان لرستانبرگزاری شورای اقامه نماز اداره کل غله استان لرستانبرگزاری شورای اقامه نماز اداره کل غله استان لرستانبرگزاری شورای اقامه نماز اداره کل غله استان لرستان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا