اخبارحوزه ریاستزنجانمعاونت فرهنگ، آموزش و پژوهش

آیین تقدیر از دست اندرکاران سی امین اجلاس سراسری نماز در زنجان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان زنجان، آیین تقدیر از دست اندرکاران سی امین اجلاس سراسری نماز، با حضور قائم مقام و معاونین ستاد اقامه نماز کشور، نماینده ولی فقیه و استاندار زنجان و جمعی از مسئولین استانی، در روز شنبه پنجم اسفند ماه برگزار شد.

دستاوردهای سی امین اجلاس سراسری نماز به صورت مدون در اختیار متولیان و کنشگران قرار گرفته است

دکتر سید احمد زرهانی، قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور در آیین تقدیر از دست اندرکاران سی امین اجلاس سراسری نماز در زنجان با اشاره به اینکه علیرغم برخی محدودیت ها، سی امین اجلاس نماز در زنجان با کیفیت برگزار شد.

وی با یادآوری اینکه ۸۵۰ مقاله علمی در این اجلاسیه داوری شد، گفت: امنیت و نظم اجلاس به خوبی فراهم شد و میهمانان بدون مشکل در اجلاس حضور پیدا کردند، ارزیابی ها نشان از مدیریت جهادی در زنجان داشت.

زرهانی با اشاره به اینکه این اجلاس یک حرکت فرهنگی بود که اثر انگیزشی و آموزشی داشت، خاطرنشان کرد: برگزاری اجلاس های نماز دو بعد دارد که بعد اول اثرگذاری و حرکت فرهنگی و بعد دوم کاربست دستاوردها و رهیافت های اجلاس است که برای این دوره هم مدون شده و در سایت ستاد اقامه نماز موجود است.

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور به تشکیل ۱۳ کمیسیون ملی و استانی ذیل این اجلاسیه اشاره کرد و افزود: اعضای این کمیسیون ها جلساتی بعد از اجلاس تشکیل دادند و ۱۳ دستگاه فرهنگی براساس مذاکرات اجلاسیه برنامه های ۵ ساله مدون کرده اند.

به گفته زرهانی، برای همه حوزه ها تکالیفی تعریف شده است و تا اجلاس بعدی کنشگرهای فرهنگی براساس این دستاوردها خواهیم داشت که نقشه راه فعالیت حوزه های فرهنگی خواهد بود.

وی با یادآوری اینکه در حاشیه سی امین اجلاس نماز، کارهای فرهنگی و هنری خوبی تولید شد، گفت: امیدواریم این اقدامات حرکت های فرهنگی اثرگذاری بر نسل نو داشته باشد.

زرهانی به انتخابات و نقش مردم در پای صندوق های رای اشاره کرد و گفت: حضور یک نماینده متفکر و اصلح در مجلس برای مردم ان استان بسیار موثر است.

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به اینکه در دوره استبداد خفقان به گونه ای بود که کسی توان نفس کشیدن نداشت، افزود: امروز مردم سالاری دینی بر کشور حاکم است و آزادی را تجربه می کنیم و شما به عنوان پرچم داران نماز مردم را به شرکت در انتخابات دعوت کنید.

آیین تقدیر از دست اندرکاران سی امین اجلاس سراسری نماز در زنجان

پیام مقام معظم رهبری به اجلاس نماز دایره المعارف و نقشه راه همه ما است

آیت الله خاتمی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان، در آیین تجلیل از دست اندرکاران سی امین اجلاس سراسری نماز در با تبریک نیمه شعبان اظهار کرد: ۳۰ پیامی که مقام معظم رهبری رهبری برای سی امین اجلاس سراسری نماز صادر کردند، دایره المعارفی برای ما به جهت، اهمیت، کیفیت و کمیت و جامعیت و نقشه راه جامعی است.

وی ادامه داد: وقتی چنین عنایتی از ایشان می بینیم یاد سخن پیامبر که فرمودند: نماز روشنی چشم من است، می افتیم چرا که نماز به عنوان ستون زندگی ما در دنیا و نخستین عملی که در آخرت مورد بررسی قرار می گیرد.

امام جمعه زنجان ادامه داد: کارهای ابتکاری خوبی در حاشیه این اجلاسیه اجرا شد که آثار خوبی از خود به جای گذاشت. با وجود محدودیت ها و تدابیر امنیتی به جهت همزمانی این اجلاس با سفر ریاست جمهوری، این اجلاسیه به خوبی در استان مدیریت شد.

آیت الله خاتمی با اشاره به اینکه پیام مقام معظم رهبری به این اجلاس نقشه راه ما در حوزه نماز است، گفت: ائمه جماعات و روحانیون در این حوزه رسالت سنگین تری بر دوش دارند.

امام جمعه زنجان به انتخابات و اهمیت حضور حداکثری در پای صندوق رای اشاره کرد و افزود: مقام معظم رهبری هر دوره رهنمودهایی در خصوص انتخابات داشتند ولی این دوره از ابتدای امسال پیام هایی در زمینه انتخابات بیان فرمودند.

به گفته وی، حضور پرشور در انتخابات موجب خرسندی دوستان انقلاب و ناامیدی دشمنان انقلاب می شود. زنجان، پایتخت شور و شعور حسینی است و درصد مشارکت مردم این استان در انتخابات همواره بالاتر از میانگین کشوری است.

آیین تقدیر از دست اندرکاران سی امین اجلاس سراسری نماز در زنجان

اجلاسیه نماز بستری برای ترغیب نسل نو به نماز فراهم کرد

محسن افشارچی استاندار زنجان در این آیین، با اشاره به اینکه در حوزه فرهنگی نیز باید همچون حوزه اقتصادی کارهای اثرگذار در استان داشته باشیم، گفت: اجلاس سراسری نماز برای استان نمونه ای از یک کار فرهنگی اثرگذار بود.

وی به برکات اجلاس سراسری نماز در زنجان اشاره کرد و گفت: این اجلاس با سفر ریاست جمهوری همراه بود که باعث برخی ناهماهنگی ها در اجرای اجلاسیه نماز شد.

استاندار زنجان با یادآوری اینکه نفحات نماز قبل از اجلاسیه در استان شروع به وزیدن کرد، گفت: این اجلاسیه بستری برای ترغیب نسل نو به نماز بود که آثار آن را خواهیم دید.

افشارچی با اشاره به اینکه انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی را در ۱۱ اسفندماه خواهیم داشت، گفت: که در حوزه سخت افزاری می توان به پیشرفت های نظام در حوزه هسته ای، پزشکی، علمی، نظامی و هزاران مثال دیگر اشاره کرد ولی دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه نرم افزار، این است که نظام خود را در معرض انتخاب مردم قرار دهد.

استاندار زنجان ادامه داد: رای در انتخابات مجلس بسیار اثرگذار است، اگر فرد اصلح به مجلس راه پیدا کند تغییرات در سطح استان و کشور را خواهیم دید.

وی با یادآوری اینکه اعتماد مردم و اسلام دو مولفه پایداری نظام است، گفت: امیدواریم شاهد مشارکت حداکثری مردم در انتخابات باشیم چرا که مشارکت بالا، کاهش فشارهای بین المللی و گشایش در عبور از پیچ سخت تحریم ها را به دنبال خواهد داشت.

حجت الاسلام یوسفی رئیس ستاد اقامه نماز استان زنجان با اشاره به اینکه اجلاس سراسری نماز در زنجان برگزار شد، گفت: فعالیت های فوق برنامه در حد قابل قبولی در حاشیه این اجلاس برگزار شد.

وی به برنامه های آموزشی در مساجد، مدارس و دانشگاه در جهت ترویج نماز در نسل نو اشاره کرد و گفت: این اجلاس شروعی برای تقویت توانمندی ستاد اقامه نماز بود و در سال های آتی نیز این برنامه ها اجرایی خواهد شد.

در پایان این مراسم از عوامل اجرایی و دست اندرکاران سی امین اجلاس سراسری نماز تقدیر شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا