اخبارمرکزی

جلسه شورای اقامه نماز فرمانداری اراک برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی، جلسه شورای اقامه نماز فرمانداری شهرستان اراک روز دوشنبه سی ام بهمن ماه، بعد از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر، با حضور امیر هادی فرماندار، حجت الاسلام علی رودبارانی مدیر ستاد اقامه نماز استان و اعضاء شورای اقامه نماز شهرستان با هدف توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز جماعت در ادارات و مدارس شهرستان، در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

در این جلسه بعد از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید، مددی معاون فرماندار شهرستان اراک دستور کار جلسه را قرائت و گزارشی مختصر از روند اجرای برنامه ها در سال ۱۴۰۲ در سطح شهرستان اراک را بیان کرد.

سپس حجت الاسلام رودبارانی ضمن تبریک ایام و تقدیر و تشکر از فرماندار و مجموعه فرمانداری شهرستان اراک برای برگزاری جلسه شورای اقامه نماز، مطالبی را در خصوص احداث، تعمیر و تجهیز نماز خانه در پارک های سطح شهرستان بیان کرد.

رودبارانی گفت: با توجه به در پیش رو بودن ایام نوروز سال ۱۴۰۳ که این ایام مصادف شده با ماه مبارک رمضان، مسئولین باید در تلاش باشند که نمازخانه موجود در پارک های سطح شهر را تجهیز و پارک های که نمازخانه ندارند، فضای مناسب برای احداث آن در نظر بگیرند که مسافران و میهمانان نوروزی برای اقامه نماز با مشکل مواجه نباشند.

وی در ادامه گفت: یکی از برنامه های موثر در توسعه و ترویج فرهنگ نماز در سطح روستاها این است که ما با استفاده از ظرفیت خوب حوزه های علمیه استان، هر هفته، یک شب، یکی از طلبه های جوان و فعال را برای اقامه نماز و انجام برنامه های متنوع فرهنگی، به روستاهای سطح استان اعزام شود و اگر این کار محقق شود، می تواند بهترین و موثرترین کار برای گسترش فرهنگ اقامه نماز در سطح روستاها باشد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان مرکزی در پایان، برگزاری دوره های آموزشی شیوه های دعوت به نماز، آثار و برکات نماز ویژه سرحلقه های صالحین، بررسی مشکلات مسجد سه راهی خمین، حق القدم ائمه جماعت در دستگاه های اجرایی و انجام برنامه های متنوع فرهنگی برای رونق اقامه نماز جماعت در مدارس سطح شهرستان را مورد تاکید قرار داد.

در ادامه امیر هادی فرماندار شهرستان اراک، ضمن تبریک ایام و خوش آمدگویی به اعضاء، اهمیت اقامه نماز جماعت در دستگاه های اجرایی در سطح شهرستان را مورد تاکید قرار داد و گفت: حضور پررنگ مدیران و معاونین در نماز جماعت ادارات شهرستان می تواند عامل موثری برای تشویق بقیه کارکنان در نماز جماعت آن اداره باشد.

وی گفت: مدیران از امکانات خود تمام بهره را برای فضاسازی محیطی در خصوص توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز در سطح شهرستان و ادارات استفاده کنند.

در پایان جلسه محمد عبدی به عنوان دبیر ستاد اقامه نماز فرمانداری شهرستان اراک معرفی شد.

جلسه شورای اقامه نماز فرمانداری شهرستان اراک برگزار شد

جلسه شورای اقامه نماز فرمانداری شهرستان اراک برگزار شد

جلسه شورای اقامه نماز فرمانداری شهرستان اراک برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا