اخبارقم

تشریح اقدامات ستاد اقامه نماز قم در ایام اربعین ۱۴۰۲

حجت الاسلام و المسلمین علی عرب پور در گفت و گو با برنامه تلویزیونی به تشریح اقدامات ستاد اقامه نماز در ایام اربعین 1402 پرداخت.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، مدیر ستاد اقامه نماز استان در حاشیه بازدید از مساجد و نمازخانه های بین راهی محور سلفچگان ساوه، در گفت و گو با برنامه تلویزیونی به تشریح اقدامات این ستاد در ایام اربعین حسینی پرداخت.

مدیر ستاد اقامه نماز قم در حاشیه این بازدید ضمن تقدیر از اقدامات ستاد اربعین، به تشریح اقدامات ستاد اقامه نماز در اربعین ۱۴۰۲ پرداخت و گفت: ستاد اقامه نماز با همکاری دستگاه هایی همچون راهداری و حمل و نقل جاده ای، اوقاف و امور خیریه، وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، وزارت راه و شهرسازی و وزارت کشور سامانه ای را تحت عنوان سامانه نظارت بر فضاهای اقامه نماز در ایام اربعین ویژه عموم زائرین و مسافرین راه اندازی نمود تا علاوه بر نظارت های دستگاه های ذیربط، مردم نیز نظارت مستمری را بر این فضاها داشته باشند.

سامانه نظارت بر فضاهای اقامه نماز در ایام اربعین 1402

وی افزود: زائرین می توانند با ارسال پیامک به سامانه های ۲۰۰۰۱۴۱ راهداری و حمل و نقل جاده ای و یا ۱۰۰۰۰۱۷ ستاد اقامه نماز و یا از طریق لینک formaloo.com/fho2x و یا با اسکن QR code های نصب شده در نمازخانه ها و مساجد بین راهی نظرات و پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارند.

وی در ادامه به بستر سازی اقامه نماز جماعت اول وقت در موکب های موجود در مسیر زائرین اشاره کرد و گفت: علاوه بر امکانات رفاهی پیش بینی شده، بستر اقامه نماز جماعت اول وقت نیز در موکب ها پیش بینی شده است.

حجت الاسلام و المسلمین علی عرب پور در ادامه به تاکیدات شکل گرفته در حوزه های مختلف اشاره کرد و گفت: پیش بینی و بستر سازی جهت اقامه نماز از جمله مواردی است که در مساجد و نمازخانه های بین راهی پیش بینی شده است و میزبانی شایسته ای از زائرین در حال انجام است.

تشریح اقدامات ستاد اقامه نماز قم در ایام اربعین 1402

ایشان در ادامه به سامانه راه نماز نیز اشاره و خاطر نشان کرد: سامانه راه نماز نیز از جمله سامانه های پایش و نظارت بر مساجد و نمازخانه های بین راهی است که توسط ستاد اقامه نماز و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای راه اندازی شده است و طریقه ارسال گزارشات مردمی از طریق اطلاعیه های نصب شده در نمازخانه ها و مساجد بین راهی به اطلاع مردم رسیده است.

وی در ادامه به بازدید های مستمر کارگروه نظارت استان از مساجد و نمازخانه های بین راهی اشاره کرد و گفت: این کارگروه متشکل از نمایندگان ستاد اقامه نماز، راهداری و حمل و نقل جاده ای، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، بهداشت و انجمن های صنفی مجتمع های خدماتی است که در ایام مختلف سال بر این اماکن نظارت دارند.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا