اخبارمرکز تخصصی نماز

جلسه بررسی ظرفیت همکاری مرکز تخصصی نماز و کمیته فرهنگی ستاد اربعین کشور برگزار شد

به گزارش رواط عمومی مرکز تخصصی نماز، جلسه بررسی ظرفیت همکاری بین مرکز تخصصی نماز و کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین کشور، روز پنج شنبه هفدهم خرداد ماه، با حضور حجت الاسلام و المسلمین احمدی، مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین کشور، حجت الاسلام والمسلمین ولیخانی، مدیر مرکز تخصصی نماز و چند تن از اساتید مرکز تخصصی نماز در این مرکز برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین ولیخانی، با اشاره به فعالیت و ظرفیت های مرکز تخصصی نماز، گفت: با توجه به شناخت و آگاهی کمیته فرهنگی ستاد اربعین نسبت به نقاط قوت و ضعف فعالیت در حوزه فرهنگی مراسم بزرگ اربعین با همکاری بیشتر می‌توان گام مناسبی جهت ترویج فرهنگ اقامه نماز برداشت.

وی ضمن تشکر از کمیته فرهنگی اربعین نسبت به فعالیت در این حوزه خاطر نشان کرد: با وجود گستره فعالیت در حوزه فرهنگ، جلوه‌های نماز در اربعین مغفول مانده که با همکاری برنامه ریزی شده این خلاء پوشش داده خواهد شد.

مدیر مرکز تخصصی نماز، افزود، با سیاست گذاری و جامعه شناسی دقیق، فعالیت های همانند استفاده از نمادها، راه اندازی غرفه‌های مخصوص شیوه دعوت به نماز، تنظیم برنامه ویژه کودکان و… را می‌توان برنامه ریزی کرد.

حجت الاسلام و المسلمین حمید احمدی، مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین، با اشاره به ظرفیت عظیم ایام اربعین، گفت: همه باید به نوعی تلاش کنیم تا از ظرفیت ایجاد شده در راستای غنای فرهنگی، دینی مخاطبان بیشترین بهره را ببریم.

وی با اشاره به نوع همکاری کمیته فرهنگی اربعین با مرکز تخصصی نماز، خاطر نشان کرد: با توجه به بروز بودن مخاطبان، فعالیت های فرهنگی خصوصاً حوزه اقامه نماز باید حساب شده و تخصصی وارد عمل شد.

حجت الاسلام احمدی، افزود: تبیین جایگاه نماز برای زائران و سوق دادن آنها به سمت توصیه‌های اهل بیت نسبت به اهمیت نماز به ویژه نماز اول وقت از اهم موضوعات است.

در پایان دیگر اعضای جلسه، نکات و نظراتی جهت پیشبرد اهداف و عملیاتی شدن این نسشت‌ها بیان کردند.

جلسه بررسی ظرفیت همکاری بین مرکز تخصصی نماز و کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین کشور برگزار شد

جلسه بررسی ظرفیت همکاری بین مرکز تخصصی نماز و کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین کشور برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا