اخبارقم

اقامه نماز جماعت در موکب های اربعین در قم

مدیر ستاد اقامه نماز قم در دیدار با امام جمعه سلفچگان، بر بستر سازی اقامه نماز زائرین اباعبدالله الحسین(ع) تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، مدیر ستاد اقامه نماز استان صبح شنبه، یازده شهریورماه، در دیدار با امام جمعه سلفچگان بر لزوم اهتمام بر اقامه نماز جماعت اول وقت زائرین اباعبدالله الحسین(ع) در مواکب بین راهی تاکید کرد.

مدیر ستاد اقامه نماز قم در این دیدار ضمن تقدیر از اقدامات ارزنده بخش سلفچگان در میزبانی از زائرین اربعین حسینی خاطر نشان کرد: اهتمام اباعبدالله الحسین(ع) بر اقامه نماز جماعت اول وقت وظیفه ما را بر بستر سازی برای اقامه نماز جماعت اول وقت زائرین دو چندان نموده است.

حجت الاسلام و المسلمین علی عرب پور در ادامه به تشریح اقدامات قابل انجام در حوزه نماز در مواکب پرداخت و گفت: پخش اذان از سیستم صوتی، پیش بینی آب و فضایی مخصوص حضور طلاب و اقامه نماز جماعت، از جمله اقداماتی که در لحظات اذان از جمله اقداماتی است که در این امر موثر خواهد بود.

ایشان در ادامه به پیش بینی فضاهای فرهنگی در مواکب اشاره کرد و گفت: یکی دیگر از ظرفیت هایی که در ترویج معارف نماز موثر است حضور مبلغین جهادی و ترویج نماز در بین زائرین و مسافرین در این موکب ها است.

مدیر ستاد اقامه نماز در ادامه به برنامه ریزی در حوزه آموزش و پرورش و علی الخصوص برگزاری جشن های تکلیف ویژه نومکلفین اشاره کرد و گفت: ستاد اقامه نماز هدف ارتباط سازی مستمر بین مسجد، مدرسه و خانه و با حمایت خیرین، آماده برگزاری جشن های تکلیف دانش آموزان با محوریت ائمه جمعه است.

امام جمعه سلفچگان نیز در این دیدار با تاکید بر جایگاه نماز در قیام اباعبدالله الحسین(ع) گفت: در تمامی موکب هایی که در این بخش برپا شده است بستر اقامه نماز پیش بینی شده است و علاوه بر میزبانی از زائرین و پیش بینی امکانات رفاهی، بستر اقامه نماز نیز فراهم شده است.

حجت الاسلام و المسلمین مهدی غروی در ادامه به حضور طلاب جهادی در این موکب ها اشاره و خاطر نشان کرد: با حضور طلاب علاوه بر پاسخگویی به مسائل شرعی و پخش اذان، استقبال خوبی از نماز جماعت در این موکب ها می شود.

بازدید از موکب ها و حضور در نماز جماعت زائرین از دیگر برنامه های مدیر و کارشناسان ستاد اقامه نماز استان در حضور در بخش سلفچگان بود.

اقامه نماز جماعت در موکب های اربعین در قماقامه نماز جماعت در موکب های اربعین در قم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا