اخباراردبیل

شورای اقامه نماز آموزش و پرورش استان اردبیل برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اردبیل، جلسه شورای اقامه نماز آموزش و پرورش با حضور الله شکر عبدی مدیر ستاد اقامه نماز، کلام الله صفری مدیر کل، معاونین و سایر اعضا در روز یکشنبه نهم مهرماه، برگزار شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل در جلسه شورای اقامه نماز آموزش و پرورش، با اشاره به لزوم ایجاد حس و دغدغه اقامه نماز در بین مدیران مدارس و معلمان و دانش آموزان اظهار داشت: باید در زمینه تشکیل کارگروه تولید محتواهای دینی مناسب و پاسخگوئی به شبهات دانش اموزان در فضای مجازی, برنامه ریزی و اقدام اساسی انجام دهیم.

وی همچنین ضمن تشکر از اقدامات و همکاری های ستاد اقامه نماز در اجرای برنامه های فرهنگی آموزشی و تبلیغی در سطح مدارس استان، بر لزوم تشکیل ماهانه جلسات شورای آموزش و پرورش با محوریت هم اندیشی و هم افزایی اجرای برنامه های نمازی تاکید کرد.

عبدی مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل هم در جلسه شورای اقامه نماز آموزش و پرورش، ضمن تبریک سال تحصیلی جدید، برنامه ها و دوره های آموزشی ترویج و توسعه فرهنگ نماز در سطح مدارس را تشریح کرد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل با اشاره به دستورالعمل منشور اقامه نماز در مدارس غیر دولتی و هیئت امنایی افزود: دوره های آموزشی مبین ویژه مدیران مدارس، آموزگاران پایه سوم ابتدایی مدارس دخترانه، دبیران دین و زندگی پایه هشتم مدارس پسرانه و دوره توانمندسازی ائمه جماعات مدارس از جمله برنامه های هستند که  با مشارکت اداره مشارکت های مردمی آموزش و پرورش در سطح مدارس استان برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری جلسه هماهنگی با دستگاههای اجرایی در خصوص رفع مشکلات آموزش و پرورش با حضور وزیر آموزش و پرورش، حجت الاسلام قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور و روسای برخی دستگاههای فرهنگی در مرکز و نامه ابلاغی از سوی وزارت در زمینه احصاء مشکلات آموزش و پرورش گفت: در استان اردبیل هم این موضوع در جلسه شورای اقامه نماز استان و شورای آموزش و پرورش با حضور استاندار و سایر مسئولین دستگاههای اجرایی مطرح خواهد گردید تا به راه حل های اساسی در زمینه رفع مشکلات آموزش و پرورش دست یابیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا