اخباراردبیل

شورای اقامه نماز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اردبیل،روز پنجشنبه شانزدهم شهریور ماه جلسه شورای اقامه نماز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل با حضور عبدی مدیر ستاد اقامه نماز ،رجبی مدیرکل و کارشناسان ستاد اقامه نماز و معاونین اداره کل در محل سالن جلسات این دستگاه برگزار شد.

در ابتدای این جلسه امیر رجبی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به این نکته که باید مخاطب را نسبت به چرایی اقامه نماز اقناع کنیم اظهار داشت: علاوه بر روش اقناع استدلالی و عقلی، یکی از مولفه های مهم اقناع مخاطب در بحت نماز و پاسخ به پرسش چرا نماز می خوانیم؟، استفاده از زبان هنر می باشد و با نشان دادن زیبایی های نماز در قالب هنر و خلق آثار هنری فاخر، می توان دل های مخاطب را به سوی نماز جذب کرد.

عبدی مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل هم در این جلسه با تقدیر از اهتمام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و همکاران وی و فعالیت های موثر انجام یافته در توسعه و ترویج فرهنگ نماز، طی سخنانی با اشاره فرمایش مقام معظم رهبری مدظله العالی در مورد اهمیت جهاد تبیین؛ بر لزوم اطلاع رسانی و تبیین فعالیت های انجام یافته در زمینه ترویج فرهنگ نماز تاکید کرد.

عبدی با اشاره به وجود ظرفیت های فراوان در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، از این دستگاه به عنوان یکی از موثرترین ارکان حاکمیت در بحث ترویج معارف دینی بویژه نماز یاد کرد و ابراز امیدواری کرد که از این ظرفیت ها در راستای ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز بیش از گذشته بهره ببریم و شاهد اجرای برنامه های فاخر مشترک در بحث ترویج فرهنگ نماز باشیم.

عبدی با اشاره به دستورالعمل جدید نظام جامع ارزیابی عملکرد دستگاهها در زمینه ترویج نماز گفت: مدیران باید با تشکیل منظم جلسات شورای اقامه نماز دستگاه نسبت به پیگیری اجرای برنامه ها اهتمام کافی داشته، حامی و پشتیبان دبیر اقامه نماز دستگاه در عملیاتی نمودن مفاد تفاهمنامه ها باشند.

در ادامه جلسه برنامه های پیشنهادی در مقوله نماز مورد بحث و تبادل نظر اعضای حاضر در جلسه قرار گرفت و مقرر گردید برای اجرای برنامه های مشترک و ایجاد هماهنگی های لازم، جلسات تخصصی با حضور کارشناسان مربوطه برگزار گردد.

شورای اقامه نماز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اردبیل

شورای اقامه نماز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اردبیل

شورای اقامه نماز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اردبیل

شورای اقامه نماز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اردبیل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا