اردبیل

جلسه شورای قرآن، نماز و عترت آموزش و پرورش ناحیه ۲ اردبیل برگزار شد

عبدی مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل با بیان اینکه بی نمازی و کاهل نمازی خانواده ها در منزل منجر به کمرنگ شدن نماز در مدارس و جامعه می شود اظهار داشت: بسیاری از مشکلات جامعه امروز ما ناشی از سبک شمردن نماز است.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اردبیل، عبدی مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل ظهر امروز دوشنبه بیست و چهارم مهرماه در جلسه شورای قرآن، نماز و عترت آموزش و پرورش ناحیه ۲ اردبیل با بیان اینکه بی نمازی و کاهل نمازی خانواده ها در منزل منجر به کمرنگ شدن نماز در مدارس و جامعه می شود اظهار داشت: بسیاری از مشکلات جامعه امروز ما ناشی از سبک شمردن نماز است.

مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به کم آشنایی بسیاری از خانواده ها، مربیان و طلاب و روحانیون با شیوه های دعوت به نماز گفت: یکی از دروس اصلی طلاب در حوزه های علمیه باید شیوه های دعوت به نماز باشد.

وی با اشاره به برگزاری جلسه هماهنگی با دستگاههای اجرایی در خصوص رفع مشکلات آموزش و پرورش با حضور وزیر آموزش و پرورش، حجت الاسلام قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور و روسای برخی دستگاههای فرهنگی در مرکز و نامه ابلاغی از سوی وزارت در زمینه احصاء مشکلات آموزش و پرورش گفت: در استان اردبیل هم این موضوع در جلسه شورای اقامه نماز استان و شورای آموزش و پرورش با حضور استاندار و سایر مسئولین دستگاههای اجرایی مطرح خواهد گردید تا به راه حل های اساسی در زمینه رفع مشکلات آموزش و پرورش دست یابیم.

عبدی در پایان با اشاره به وجود کمبود فضای نمازخانه در مدارس استان و ضرورت استفاده از ظرفیت مجمع خیرین مدرسه ساز در این زمینه تاکید کرد و گفت: باید خیرین را به سمت نمازخانه سازی در مدارس سوق دهیم زیرا ثواب ساخت نمازخانه کمتر از ساختن فضای آموزشی نیست.

لازم به توضیح است شورای قرآن،عترت و نماز آموزش و پرورش ناحیه۲ اردبیل با حضور مدیر ناحیه ۲ و سایر اعضا برگزار و در مورد برنامه های مشترک بین ستاد اقامه نماز و آموزش و پرورش بحث و تبادل نظر گردید.

جلسه شورای قرآن نماز و عترت ناحیه 2 اردبیل

جلسه شورای قرآن نماز و عترت ناحیه 2 اردبیل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا