اردبیل

کارگاه آموزشی سلامت معنوی در اردبیل برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اردبیل، کارگاه آموزشی سلامت معنوی (آموزش احکام نماز بیماران) روز دوشنبه یکم اسفند ماه ۱۴۰۱ با حضور جمع کثیری از کادر درمانی و پرستاران بیمارستان ها و مراکز درمانی استان اردبیل در سالن همایش بیمارستان امام خمینی ره اردبیل برگزار شد. در این کارگاه آموزشی دکتر اصغر قربانی متخصص اطفال و نوزادان بیمارستان بهارلو تهران به عنوان مدرس کارگاه، در خصوص احکام نماز خاص بیماران از جمله وضو، تیمم، وضوی جبیره ای، تیمم نیابتی و … در شرایط مختلف اختیاری و اضطراری مطالبی بیان کرد.

این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در ادامه طریقه اقامه نماز با توجه به وضعیت های مختلفی بیمار (ایستاده، نشسته، خوابیده) را به صورت تئوری و عملی و با کمک بیمار نَما به تفصیل برای شرکت کنندگان با روش های جذاب و ابتکاری تبیین و تشریح نمود که مورد استقبال فراوان حضار قرار گرفت. در ادامه دکتر قربانی با طرح پرسش هایی از حاضران خواست تا در این کارگاه بصورت فعال حضور داشته باشند و به شرکت کنندگان در طرح پرسش و پاسخ هدایای ارزنده ای اهدا شد.

در ابتدای این کارگاه آموزشی، موسوی مدیرکل مدیریت درمان تامین اجتماعی استان اردبیل، ضمن خوشامدگویی به حاضران، به لزوم آموزش کارکنان درمانی در خصوص احکام نماز بیماران اشاره و برگزاری این کارگاه را فرصت مناسبی برای شناخت نیازهای معنوی بیماران بویژه بیماران بستری در بیمارستان برشمرد.

لازم به توضیح است کارگاه آموزشی سلامت معنوی به همت ستاد اقامه نماز استان و با مشارکت مدیریت درمان تامین اجتماعی استان اردبیل، دانشگاه علوم پزشکی، بیمارستان امام خمینی(ره) و بیمارستان تامین اجتماعی سبلان برگزار گردید.

کارگاه آموزشی سلامت معنوی اردبیل

کارگاه آموزشی سلامت معنوی

کارگاه آموزشی سلامت معنوی اردبیل

کارگاه آموزشی سلامت معنوی اردبیل

کارگاه آموزشی سلامت معنوی اردبیل

کارگاه آموزشی سلامت معنوی اردبیل

کارگاه آموزشی سلامت معنوی اردبیلکارگاه آموزشی سلامت معنوی اردبیل

کارگاه آموزشی سلامت معنوی اردبیل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا