اخباریزد

شورای اقامه نماز شهرستان اردکان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان یزد، روز دوشنبه سوم دی ماه، شورای اقامه نماز شهرستان اردکان با حضور فرماندار، دبیر ستاد و اعضای این شورا در دفتر فرماندار شهرستان برگزار شد.

در این سفر یک روزه مدیر ستاد اقامه نماز استان برای حضور در شورای اقامه نماز شهرستان از مسجد جامع این شهر و تعدادی از نمازخانه های مدارس شهرستان بازدید کرد.

حجت الاسلام موسوی یادآور شد: بازدید از مساجد و نمازخانه ها بین راهی و سرکشی مستمر از وظایف دبیران در شهرستانها است و باید گزارشی در این زمینه تهیه کنند و نواقص و کمبودها را به دستگاههای متولی اعلام تا در اسرع وقت برطرف شود و پیگیر رفع نواقص موجود در شهرستان خود باشند.

وی در ادامه افزود: سرکشی ها و بازرسی های استانی باید به صورت مستمر و مداوم انجام گیرد و دبیران شهرستانها و به همراه نمایندگان دستگاههای متولی از نمازخانه ها و مساجد بازدید کنند و خود دبیران هم از مدارس و دستگاههای اجرایی در هنگام نماز بازدید نمایند و گزارش عملکرد شهرستان را به طور مفصل و به موقع برای ستاد استان ارسال کنند.

حجت الاسلام شیری دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان در جمع اعضای شورای اسلامی این شهر حضور یافت و ضمن قدردانی از مساعدت و همراهی این شورا ؛ بر ادامه کمک ها درخصوص فعالیت‌ها و برنامه های حوزه نماز و نام گذاری یکی از میادین و معابر شهرستان به نام ” نماز “ تاکید کرد .

رئیس شورای اسلامی شهر اردکان نیز در این شورا با پیشنهاد دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان مبنی بر نام گذاری یکی از معابر به نام ” نماز ” موافقت کرد و طی سخنانی نماز را به عنوان اصلی‌ترین وظیفه دینی مسلمانان یاد کرد و افزود: تمهید، تبلیغ، ترویج و تعمیق نماز ازجمله وظایف ما در مسیر بندگی است و باید در راستای اقامه آن و ترویج این فریضه الهی تلاش کنیم .

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اقدامات شهرداری و شورای اسلامی شهر اردکان در این راستا گفت: ساماندهی و تجهیز نمازخانه‌های موجود در پارک‌ها به‌ویژه پارک آزادی، کمک به رفع مشکلات برخی مساجد و مشارکت در احیا و بازسازی مساجد از جمله اقدامات شهرداری و شورای اسلامی شهر اردکان در این حوزه می‌باشد.

نوریان‌اردکانی در پایان با اشاره به اینکه نامگذاری معابر و میادین به نام نماز جزو مطالبات شهروندان و ستاد اقامه نماز است از نامگذاری یکی از معابر شهر اردکان به نام نماز در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

 

شورای اقامه نماز شهرستان اردکان شورای اقامه نماز شهرستان اردکان شورای اقامه نماز شهرستان اردکان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا